30 Temmuz Cumartesi:
21.00: KORTEJ BÜYÜKÇEKMECE KORDON BOYU (ALBATROS)
31 Temmuz Pazar:
BÜYÜKÇEKMECE A.K.M. SERGİ AÇILIŞLARI
17.30: MEHMET ÖZTEKİN GR AMOFON SERGİSİ
YER: AKM, İbrahim Çallı Sanat Galerisi
18.00: 7. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI SERGİSİ
YER: AKM, Fuaye Giriş
18.20: MUSTAFA BAŞTAN FİLOGRAFİ SERGİ AÇILIŞI
YER: AKM, Türkan Saylan Sanat Galerisi
18.45: KONUK ÜLKELERİN BELEDİYE BAŞKANIMIZI VE FOLKLOR KURUMU BAŞKANINI ZİYARETİ VE HEDİYE TAKDİM TÖRENİ
YER: AKM, Bedia Muvahhit Gösteri Salonu
1 Ağustos Pazartesi:
17. ULUSL ARARASI BÜYÜKÇEKMECE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ RESMİ AÇILIŞ SEREMONİSİ
14.30: 2. ULUSL ARARASI BÜYÜKÇEKMECE KUKLA FESTİVALİ AÇILIŞI, “TAHTADA SAKLI”
YER: Müze- Kültürpark
15.00: ULUSLARARASI EL SANATLARI ATÖLYE BAYRAMI – SERGİ AÇILIŞL ARI
YER: Kervansaray, Kültürpark
15.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (FRANSA VE İSPANYA)
YER: Müze- Kültürpark
18.45: FESTİVAL SEVGİ BAHÇESİ OLUŞTURULMASI VE BARIŞ KÜTÜĞÜNE ÜLKE PLAKETLERİNİN ASILMASI
Yer: Kültürpark
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ, KARAGÖZ-HACİVAT (TÜRKİYE)
YER: Müze- Kültürpark
19.30: FESTİVALİN ULUSLARARASI BÖLÜMÜNÜN AÇILIŞ KOKTEYLİ
YER: Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü
21.00: FATİH ERKOÇ Konseri
YER: Kültürpark, Kemal Sunal Amfi Tiyatro
22.00: “BARIŞ ÖZGÜRCE ALINAN BİR NEFESTİR” ADLI AÇILIŞ GÖSTERİSİ
22.15: RESMİ AÇILIŞ SEREMONİSİ VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ
YER: Kültürpark, Kemal Sunal Amfi Tiyatro
2 Ağustos Salı:
14.00: ULUSLARARASI ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI
Yer: Büyükçekmece A.K.M.
14.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATRO ATÖLYE ÇALIŞMASI (İSPANYA)
YER: Kültürpark – Müze
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (BULGARİSTAN)
YER: Kültürpark – Müze
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (ÇEK CUMHURİYETİ)
YER: Mimaroba, Atatürk Parkı
20.15: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI ARTVİN YILDIZLAR EKİBİ, ANTRENÖR ONUR ŞAHİN
20.25: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ TRABZON GENÇLER, ANTRENÖR SAMET KÖLEMEN
20.35: KONUK ÜLKELERİ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.15: FOLKLOR KURUMU HALK OYUNL ARI ERZURUM YÖRESİ, ANTRENÖR HASBETTİN ALTINOK
21.25: SEYMENLER, KEÇİÖREN BELEDİYESİ, ANKARA
21.30: ULUSLARARASI FIDAF – CIOFF FESTİVAL BAŞARI ÖDÜLÜ
21.45: 7. ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
3 Ağustos Çarşamba:
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (ÇEK CUMHURİYETİ)
YER: Kültürpark – Müze
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (İSPANYA)
YER: Sevinçer Kukla Tiyatro, Mimaroba
20.15: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI ÜSKÜP YILDIZLAR EKİBİ, ANTRENÖRLER RIFAT KÜPELİ-CANSU KÜPELİ
20.25: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSL ARI GÖSTERİSİ KIRKLARELİ GENÇLER, ANTRENÖR VOLKAN GÜLCAN
20.35: KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.45: FOLKLOR KURUMU HALK OYUNLARI BURDUR YÖRESİ, ANTRENÖR EMRE KURAL
21.55: ANA ALT SPONSOR PLAKET TÖRENİ
4 Ağustos Perşembe:
14.00: ULUSLARARASI ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI
YER: Büyükçekmece A.K.M.
14.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATRO ATÖLYE ÇALIŞMASI (BULGARİSTAN)
YER: Kültürpark – Müze
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (ÇEK CUMHURİYETİ)
YER: Büyükçekmece, Kordonboyu Zeki Pekcan Parkı
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (FRANSA)
YER: Barış Manço Parkı, Sinanoba
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (BULGARİSTAN)
YER: Kültürpark – Müze
20.15: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI KIRKLARELİ YILDIZLAR EKİBİ, ANTRENÖR VOLKAN GÜLCAN
20.25: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ ARTVİN GENÇLER, ANTRENÖR ONUR ŞAHİN
20.35: KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.35: FOLKLOR KURUMU HALK OYUNLARI ANTEP YÖRESİ, ANTRENÖR ALİ CEVAZ
21.45: YEREL BASIN ÖDÜLLERİ TÖRENİ
21.55: AYDIN BOYSAN – YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜL TÖRENİ İRFAN DEĞİRMENCİ YILIN BASIN ÖDÜLÜ
5 Ağustos Cuma:
14.00: ULUSLARARASI ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI
YER: Büyükçekmece A.K.M.
14.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ, KARAGÖZ-HACİVAT (TÜRKİYE)
YER: Kültürpark – Müze
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (FRANSA)
YER: Büyükçekmece, Kordonboyu Zeki Pekcan Parkı
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (TÜRKİYE)
YER: Kültürpark – Müze
20.15: ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI GÖSTERİSİ MARDİN GENÇLER, ANTRENÖR ÖMER BOZAN
20.25: KONUK ÜLKELERİN HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
21.05: FOLKLOR KURUMU HALK OYUNLARI ÜSKÜP YÖRESİ, ANTRENÖR HASAN KESKİN
21.15: ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAR EKİBİ
21.25: SELDA ALKOR-EDİZ HUN YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜL TÖRENİ
22.00: EDİP AKBAYRAM Konseri
YER: Kültürpark, Kemal Sunal Amfi Tiyatro
6 Ağustos Cumartesi:
17. ULUSLARARASI BÜYÜKÇEKMECE KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ RESMİ KAPANIŞ SEREMONİSİ
14.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (FRANSA)
YER: Kültürpark – Müze
15.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ (TÜRKİYE)
YER: Kültürpark – Müze
18.00: ULUSLARARASI HEYKEL SEMPOZYUMU KOKTEYLİ
YER: Dalyan Sanat Kafe
19.00: ÇOCUK EL SANATLARI ATÖLYE SERGİ AÇILIŞI
19.10: HALK AKADEMİSİ YAZ OKULU ÇOCUK SESLERİ KOROSU FİNAL SUNUMU
YER: Kültürpark
19.30: ULUSLARARASI KUKLA TİYATROSU GÖSTERİSİ, KARAGÖZ-HACİVAT (TÜRKİYE)
YER: Kültürpark – Müze
19.30: FESTİVALDE GÖREV ALAN REHBERLERE PLAKET VERİLMESİ
20.45: ULUSLARARASI HALK DANSLARI GÖSTERİSİ
22.30: ULUSLARARASI HEYKEL SEMPOZYUMU PLAKET TÖRENİ
22.45: FOLKLOR KURUMU ve ALTIN KÖPRÜ HALK DANSLARI İZMİR YÖRESİ GÖSTERİSİ
23.00: FESTİVAL KOMİTESİ VE ULUSLARAR ASI JURİ ÜYELERİNE TEŞEKKÜR TÖRENİ
23.30: ALTINKÖPRÜ HALK DANSLARI YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ
00.00: HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ VE FİNAL
YER: Kültürpark, Kemal Sunal Amfi Tiyatro