Çin, yüz parçadan oluşan "internetteki sakıncalılar" kara listesine ABD'li Lady Gaga ve Beyonce gibi dünyaca ünlü pop yıldızlarının şarkılarını da ekledi.

Çin Kültür Bakanlığı tarafından oluşturulan “internetteki sakıncalılar” listesini Hong Konglu, Japon ve Tayvanlı müzisyenlerin eserleri oluştururken, Lady Gaga‘nın altı, Beyonce‘nin ise bir şarkısı yasaklandı.

Çin medyasındaki haberlerde, yasaklanan şarkıları yayınlayan internet sitelerine resmi bir yazı yollandığı bildirildi. Gönderilen yazıda “Çin ulusal kültür güvenliğine zarar veren” bu şarkıların 15 Eylül tarihine kadar sitelerden kaldırılması gerektiği belirtildi.

Çin’de geçerli olan düzenlemeye göre müzik eserlerinin resmi kurumlardan onay alması gerekiyor. 2009 yılında yürürlüğe giren düzenleme “kalitesiz ve bayağı” müzik eserlerinin önlenmesi ve fikri-sınaî hakların denetlenmesi gerekçesiyle uygulamaya kondu.

Beyonce /Video Phone (Ft. Lady Gaga)


Haberde, Lady Gaga’nın The Edge of Glory, Hair, Marry the Night, Americano, Judas ve Bloody Mary şarkılarının yasaklandığı kaydedilirken, Beyonce’un da Run the World (Girls) parçasının kara listeye girdiği ifade edildi. Listede yaklaşık on yıl kadar önce piyasaya sürülen Backstreet Boys grubunun I Want It That Way

BEYONCE FOTO GALERİ

BEYONCE TÜM KLİPLERİ

 

LADY GAGA FOTO GALERİ

LADY GAGA-KLİPLERİ

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir