İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HAVAİ FİŞEK KARARI

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

İzmir Büyükşehir Belediyesi doğayı kirleten ve canlıların ölümüne neden olan havai fişek gösterilerine, etkinliklerinde yer vermeme kararı aldı.

Sakarya’daki ikinci havai fişek patlamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi etkinliklerinde havai fişek gösterilerine yer vermeme kararı aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptığı açıklamada, “Kullanım azalırsa zorunlu bir ihtiyaç olmayan havai fişek üretimi nedeniyle yaşanan can kayıpları da biter” dedi. Doğayı kirleten ve canlıların ölümüne neden olan havai fişek gösterilerine etkinliklerde yer verilmeyecek.
Büyükşehir Belediyesi’nin önemli günlerde tüm görkemiyle kutlama yapmayı sürdüreceğini dile getiren Başkan Soyer, “Ancak 5 dakikalık bir gösterinin bize vereceği keyif yüzünden canlıların ölmesine, insanların zehir solumasına, havamızın, suyumuzun ve toprağımızın kirlenmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi. İzmir’in ilçe belediye başkanlarına da seslenen Başkan Soyer, “İlçe belediye başkanlarımızı da buradan etkinliklerinde havai fişek kullanmamaya çağırıyorum. Çünkü çağdaş İzmir’e bu yakışır” dedi.

 

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir