EROL EVGİN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Erol Evgin; “Sanatçı, adalet özgürlükler ve demokrasiden yana olmalıdır.”

Usta sanatçı Erol Evgin, verdiği bir röportajında Pandemi sürecini, gençlik sırlarını ve daha birçok şeyi anlattı. 51 yıl, müzikaller, televizyon programları ve sesiyle her zaman zirvede yer alan, naif kişiliği ve sevgi diliyle toplumda “Erol Evgin Ekolü” yaratan sanatçı şunları söyledi;

“Korona günlerinde hayat durdu, herkes ekonomik olarak etkilendi. Evlere kapanmak insanların psikolojisini bozdu. 20 konserim ertelendi. İstanbul’un köylerinden birinde yaşıyorum. Kendimizi karantinaya aldık Çocuklarımın ve torunlarımın bizimle olması en büyük şansımız oldu. Doğa insanlığa ders verdi. ‘Siz benim sahibim değil, misafirimsiniz!’ dedi. Bundan sonra sanatın iyileştirici gücünü de yanımıza alarak, doğaya ve birbirimize daha saygılı, çok üretip az tüketeceğimiz, barış içinde bir yaşam sürdürmeliyiz” ifadelerine yer veren Usta Sanatçı, her neslin sanatçısı olabilmenin sırrını da paylaştı. “Değerli ekip arkadaşlarım var, biz bütünüz. İnandığımız şeyler uğruna burnumuzun dikine gidiyoruz. Altın Düetler 1 ve 2, altın şarkılarımıza ‘Kadın Dokunuşu’ oldu. 22 aşk şarkısını ülkemizin en değerli kadın sesleriyle paylaşmak, bizi gençlerle buluşturdu. Başka projelerimiz de var” dedi. Konserlerinin başlayacağını belirten Evgin, “Müzikseverlerle birlikte söyleyip, gülüp, eğlenip birlikte duygulanmayı, göz göze olmayı, sesimle onlara dokunmayı çok özledim” dedi.

“Sanatçı Muhaliftir cümlesine katılıyor musunuz?” sorusuna ise cevap veren sanatçı, “Sanatçı muhalif değil, taraftır. Sanatçı, adalet özgürlükler ve demokrasiden yana olmalıdır” şeklinde cevap verdi.  Rahatsız olduğu konular hakkında da Erol Evgin, “Artan kadına şiddet, çocuk istismarı çok rahatsız ediyor. ‘Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir. Bizim toplumumuzun başarısızlığı kadınlarımıza karşı umursamazlığımızdan ve hatalı davranışlarımızdan kaynaklanmaktadır.’ der, Büyük Atatürk. Toplumsal cinsiyet eşitliğiyle kadını koruyan “İstanbul Sözleşmesi” çok değerlidir. Ancak köklü çözüm EĞİTİMDİR” şeklinde konuştu.

Ege Turnesi programını da açıklayan Usta Sanatçı;  2 Ağustos Altın Güvercin Amfi Tiyatro (Kuşadası AVM), 15 Ağustos Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, 21 Ağustos Marmaris Amfi Tiyatro, 22 Ağustos Bodrum Antik Tiyatro,  25 Ağustos İstanbul Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda müzikseverlerle buluşacak.

 

 

 

 

 

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir