SON GÜNLERİN EN İLGİNÇ HAYVAN HAKLARI TARTIŞMASI

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Ertuğrul Özkök, Nihal Bengisu Karaca’nın hayvan haklarına dair kaleme aldığı yazısını köşesine taşıdı

Hürriyet köşe yazarı ve duayen gazeteci Ertuğrul Özkök, Nihal Bengisu Karaca’nın hayvan haklarına dair kaleme aldığı yazısını köşesine taşıdı. Özkök, Karaca’nın yazısına atıfla “Kurban Bayramı’nın arifesinde resmen veganlığı öneriyor bize” dedi.

Özkök, bugünkü köşe yazısında Nihal Bengisu Karaca’nın “Hayvana tecavüz nasıl olur da sicile işlenmez?” başlıklı köşesinden bazı alıntıları paylaştı.

Özkök, Karaca’nın Hayvanlara verilen zararları ve mahkemede can değil mala kastetmekten cezalandırıldığını vurguladığını, artık cana kast olarak ceza almaları gerektiğini yazdı. Özkök, bu saptamadan sonra hayvan yasasının et sanayiine de dokunacağını düşündüklerini söyledi ve Karaca’nın “Evde kedini yemiyorsan, kuzuyu kesip niye yiyorsun” sorusuna yer verdi.

Özkök, Karaca’nın “Kedisini yemeyen bir insan, kuzuyu, keçiyi niye kesip yer?” diye sorduğunu aktarırıken şunları söyledi:

“İtiraf edeyim ilk defa evimdeki kediyle, tabaktaki kuzuyu aynı masada görüyorum. Merak ettim, acaba bir hayvansever olarak kendisi vegan mı? Yazıda cevabı yoktu. Biraz araştırınca şunu öğrendim: Aylarca et yemiyormuş. Yediği zaman da mutsuz oluyormuş. İlk hedefi yılda en fazla bir kere et yemekmiş. Sonra da tamamen bırakmayı planlıyormuş.

Bengisu Karaca tam da Kurban Bayramı’nın arifesinde resmen veganlığı öneriyor bize… Çocukluğunda büyük bir kurban travması yaşamış bir insan olarak bana uyar. Ama başkaları ne der bilmem…”

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir