Salı, Ocak 25, 2022

AYHANCAN GÜVEN PORSCHE MOBIL 1 SUPERCUP’TA 1. OLDU VE TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRDI

Türkiye’nin en başarılı motor sporları pilotlarından biri olarak gösterilen Ayhancan Güven, bu sezonun ilk birinciliğine Britanya’da ulaştı. 2020 Porsche Mobil 1 Supercup’ın beşinci yarışında Silverstone Pisti’nde piste çıkan Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, ilk cepten başladığı yarışta damalı bayrağın altından geçen ilk pilot oldu.

Startla birlikte temposunu arttıran Ayhancan Güven, rakiplerini geride bırakmayı başardı. Bitişe ilk sırada Ayhancan Güven, bu sonuçla, pilotlar sıralamasında 80 puanla 3. sıradaki yerini korudu.

Ayhancan Güven “Şampiyonluk için elimden geleni yapmaya devam edeceğim”

Nefesleri kesen yarışı baştan sona kontrol etmeyi başaran Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, kariyerinin ilk Porsche Mobil 1 Supercup zaferine ulaştığı Silverstone Pisti’nde kariyerinin ikinci yarış birinciliğine erişti. Yeni sezonda ilk kez podyumun en üst basamağına çıkan Ayhancan Güven, “Sezon başından beri beklediğim birinciliğe ulaşmayı başardım. Artık şeytanın bacağını kırdım. Bu galibiyetle şampiyonluk umutlarımı da taze tutmayı başardım. Bu birinciliği bana her koşulda destek veren takımıma ve Red Bull aileme armağan ediyorum. Porsche Mobil 1 Supercup’ta şampiyonluk için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi. Porsche Mobil 1 Supercup İspanya GP’si 16 Ağustos’ta koşulacak.

Haber

İlginizi Çekebilir