Friday, August 19, 2022
spot_img

King's Bounty: Armored Princess (PC) – Burda yabancıları sevmeyiz

King’s Bounty ilk olarak, 90’lı yılların başında RPG oyunlarının en ateşli zamanlarında ortaya çıkmış, benzerlerinden farklı olan oynanabilirliği ve RPG yapısının kendine özgü tarzıyla dikkatleri çekmeyi başarmıştı. RPG ve sıra tabanlı strateji türlerinden biri olan Heroes of Might & Magic’ten hoşlanıyorsanız, King’s Bounty: Armored Princess’ı da beğeneceğinizi düşünüyorum.

Teana’da yalnız bir prenses

Yapımın hikayesinden kısaca bahsedelim. Armored Princes’ta Prenses Amelie’yi kontrol ediyoruz. Amelie’nin amacı, adı efsaneleşmiş bir şövalye ile şövalyenin hocası Bill Gilbert’ı bulmak. Tabii ki bu durum kolay değil. Amelie, Teana topraklarında dolanırken birçok tehlikeyle burun buruna geliyor. 

King’s Bounty: Armored Princes’in menüsü basit, ama güzel hazırlanmış. Oyuna ilk adımı atmamızla birlikte bizden savaşçımızın dahil olacağı sınıfı, adını, takma ismini, zorluk seçeneklerini ve amblemi seçmemiz isteniyor. Yapımda: Warior (Savaşçı), Paladin ve Mage (Büyücü) olmak üzere üç ayrı sınıf bulunuyor. Savaşçı ve en önemlisi iyi bir lider olmak istiyorsanız Warrior, her zaman kötülüğe karşı mücadele etmek ve büyü kullanma yeteneklerinizle düşmanlarınızı ekarte etmek istiyorsanız Paladin, taktiksel konularda uzman olmak ve bilgelik yapmak istiyorsan Mage sınıfına dahil olabilirsiniz. 

Garip yaratıklar

Oyun, hikayeyi anlatan bir videoyla başlıyor ve ardından kontrolü bize veriyor. Tam arkamızda bulunan kaleye girerek ilk görevimizi alıyoruz ve gitmemiz gereken yerin kapısını bizim için açacak olan kral ile karşılaşıyoruz. Burada açılan kapıdan geçtikten sonra, bize bütün yolculuğumuz boyunca eşlik edecek olan ejderhayı alacağımız bayan ile karşılaşıyoruz. Kendisi ile konuştuktan sonra bize seçenekler sunuyor ve bize en çok yardımı dokunacak olan ejderhayı seçiyoruz.

spot_img

Haber

İlginizi Çekebilir