Daha Fazlası Burada

Hayvanseverler Beştepe’yi beklemekten yoruldu

İYİ Parti’li Zeki Hakan Sıdalı, hayvan hakları teklifini anlattı. Hayvan hakları yasasının yıllardır Meclis’te beklediğini hatırlatan Sıdalı, Başkanlık Sistemi’nin işlemediğinin en somut örneğinin bu teklif olduğunu söyledi. “Uzlaşılan konular bile kanunlaşamıyor. Artık yorulduk” dedi.

Sinan Akçıl ve Burcu Kıratlı aşkı…

Şarkıcı Sinan Akçıl ve Burcu Kıratlı 2019 Ocakta evlenmiş, Eylülde boşanmıştı. 20 gün sonra barışan çift, geçtiğimiz Kasımda tekrar ayrılmıştı. Tekrar bir araya gelen çiftin 14 Şubat’ta evleneceği konuşuluyor. Akçıl, “Şu sıralar adeta aşk ateşiyle yanıyorum. Bu ateş beni…

Hülya Avşar ekranlara dönüyor

Masumiyet dizisiyle ekranlara dönmeye hazırlanan Hülya Avşar, iddialı bir dönüş yapacağının sinyalini verdi. Avşar, yıllardır magazin gündeminde konuşulan “Şampiyon belli, ikinci kim?” sözüne yenisini ekledi. Oyuncu, “Vallahi ben bayağı bir tur atıyorum….

Covid bağışıklığı kazandıran besin

Prof. Dr. Önal, Kovid-19’a karşı bağışıklık kazandıran “Quermax” adını verdiği yeni bir besin takviyesi geliştirdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan gıda takviyesi olarak kullanıma sunulmak üzere gerekli izinleri alınarak seri üretimine başlanan Quermax’in, ciddi bir yan etkisi bulunmuyor ancak yine…

Covid’e karşı nanoteknolojik solüsyon

Bursa’da Operatör doktor Ahmet Ümit Sabancı’nın geliştirdiği nanoteknolojik solüsyonun Covid-19 virüsünü 1 dakika içerisinde yok ettiği tespit edildi. Bursa Uludağ Üniversitesi’nde anti mikrobiyal etkinlik analizleri yapılan solüsyon, burun spreyi haline getirilerek, eczanelerde satılmaya başlandı.

Arı türlerinde endişe veren düşüş

Bilim insanları, kaybedilen arı türü sayısında endişe uyandırıcı bir düşüş olduğunu belirtti. 2006-2015 arasında kaybedilen türlerde yüzde 25 azalma yaşandı. Belirtilen türlerin nesli tükenmemiş olsa bile yaban hayatta gözlemlenemeyecek kadar azaldığı söyleniyor.

Ben Affleck ümidini kesti

Oyuncu Ben Affleck, sevgilisi Ana de Armas’tan ayrıldığından beri kadınlardan ümidini kesti. Ana ile olan ayrılığından kötü etkilenen Affleck, yalnızlığı tercih ediyor. Öte yandan Ana de Armas, Affleck’le ayrılığından önce verdiği bir röportajda başarısını “doğru zamanda doğru yerde” olmasına…

Mary Trump adını değiştirmek istiyor

Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump adını değiştirmek istediğini söyledi. Donald Trump’ın Amerika’ya verdiği zararın hesaplanamayacak kadar çok olduğunu belirten Mary, aynı zamanda eski First Lady Melania’nın da boşanmak için gün saydığı dedikodusunu ortaya attı.

Larry King hayatını kaybetti

Ünlü Tv sunucusu Larry King, cumartesi günü koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti. Olaydan sonra üç oğlu da kalplerinin kırık olduğunu ve babalarının ne kadar muhteşem biri olduğunu anlatan paylaşımlarda bulundular.

Sedef Avcı’nın doğum günü hediyesi

Oyuncu Sedef Avcı, doğum günü için hediye yerine otizmli çocuklara bağış yapılmasını istediğini sosyal medya hesabından duyurdu. “Gelin birlikte otizmli çocuklara umut olalım. Kendi doğum günümü onlara hediye etmek istiyorum.” Diyen Avcı, en güzel hediyenin bu olacağını söyledi.