Salı, Mayıs 24, 2022

Lady Gaga'dan ilginç promosyon

Hayranlarının internet üzerinden albümünü indirmelerini engellemek amacıyla Lady Gaga çok ilginç bir yönteme başvurdu.

Müzikseverlerin beğendikleri sanatçıların şarkılarını dijital ortamda dinlemeyi hatta albümlerini internetten indirmeyi seçmesi, pek çok yıldızın albüm satışlarını etkiliyor.Hürriyet’te yer alan habere göre; bunun üzerine de dünyaca ünlü sanatçıları ve prodüktörler de satışları yükseltmek için farklı yöntemler denemeye başladı. Şimdiye kadar pek çok değişik yöntem deyen sanatçılar arasında bir tanesi var ki oldukça farklı bir yöntem uyguluyor.

İlginç giyim tarzı, müziği, sahne şovlarıyla 2009’a damgasını vuran Lady Gaga, GaGa Super-Deluxe Fame Monster Bundle setini alan hayranlarına müzik CD’sinin yanı sıra saçından bir tutam, bir puzzle, posterler, kâğıt bebek koleksiyonu ve kendi yazdığı bir notu veriyor. Yurtdışında 115 dolara satılıyor.

RAMMSTEIN ALBÜMÜ ALANA VİBRATÖR

Dünyada da albüm satışlarını artırmak amacıyla pek çok şarkıcı ve grup farklı promosyon yöntemlerine başvurdular. Bunlardan biri de Almanların en ünlü ve en çılgın metal grubu Rammstein’a ait. Promosyonda ‘Liebe Ist Für Alle Da’ albümünü alan müzikseverlere hediye olarak grup elemanlarının cinsel organları boyutlarında pembe renkli altı vibratör verdi.

 

 

Haber

İlginizi Çekebilir