İvedik 3 Beğenilmedi

Türk sinemasının en çok izlenen ilk 2 filmi olan ‘Recep İvedik’ serisinin 3’üncüsü cuma gösterime giriyor. Eleştirmenlerden yine kırık not alan İvedik’in rekor kırıp kıramayacağı merak konusu…

Türk sinema tarihinin en çok izlenen ilk iki filmi olan “Recep İvedik” serisinin üçüncüsü cuma günü gösterime girecek. Pazartesi günü 3 bin 500 kişilik Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan galada izdiham yaşanan “Recep İvedik 3”ü dün de sinema eleştirmenleri izledi. Filmin oyuncuları Köln galasına gittikleri için basın gösterimine katılamadı. İlk iki filmi + 13 sınırıyla seyirciyle buluşan serinin üçüncü filmi ise neredeyse hiç küfürlü sözcük olmadığı için +7 ve 13A yaş sınırıyla gösterime girecek. Babaannesi ölen ve yaşadığı depresyondan kurtulmak için sosyalleşmeye çalışan İvedik’in yeni macerasını eleştirmenler beğenmedi.

 FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ELEŞTİRMENLER NE DEDİ?
Cem Yılmaz’ın filmi başyapıt
Atilla Dorsay: Hiçbir yerinde gülmedim. Serinin en kötü filmi olmuş. Şahan’ın yeteneğini söz konusu etmiyorum ama artık bu karakterden sıyrılsın, gerçekten yetenekli bir adam olduğunu ispatlasın. Bu “Recep İvedik”in kabalığından, herkese hakaret etmesinden, ayrıca bunun mizah diye algılanmasından çok rahatsız oluyorum. İlk “Recep İvedik”te bayağı gülmüştüm, bence bu filmde bayağı bir geri gidiş var. Yaş sınırlamasıyla çok ilgili değilim. Gerçi açık ve müstehcen sahneler yok ama zevksizlik düzeyi açısından küçükler bu kadar zevksiz yetişmesin diye sınır getirilmiş olabilir. Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı’sı en iyi filmi değildi, hepimiz ciddi ölçüde eleştirdik ama kimse kusura bakmasın Yılmaz’ın filmi bunun yanında başyapıt. 

İkinci film daha komikti
Ömür Gedik: 2. filme daha çok gül-müştüm. Bunda da hikâye bütünlüğü var. 

Beğenmedim
Murat Erşahin: Recep İvedik 1 ve 2’den kaldığı yerden devam ediyor. Ben hiçbir zaman filmlerin içine çok giremedim. Bu filmi de beğenmedim. Şahsi olarak beğenmiyorum ama eski filmleri gibi devam ediyor. Sevenler çok sevecek, sevmeyenler devam edecek.

İlk iki filmi geçemez
Ege Görgün: Ben bir tek “Recep İvedik 2”yi ciddiye almıştım. Bunda ikinciye göre bir gerileme var. Ama genel anlamda artık bu tarza çok karşı değilim. Sonuçta bir Kemal Sunal geleneği var. O geleneğin devamı olarak en azından bir tepki koymamayı öğrendim. Alelacele gişeden yararlanmak için aceleyle yazılmış bir film. En kötüsü birincisiydi. İkincisinde en azından Beyaz Türkler’le dalga geçiyorlardı. Bunda gerilediğini düşünüyorum. Yaş sınırlamasını uygun buluyorum ama bir şekilde zaten seyredilecek. Filmin erken geldiğini düşünüyorum, bu gişeye de etki edecek. Serideki diğer filmlerin başarısını gösteremeyecek. 

En zayıfı
Cüneyt Cebenoyan: Bana hitap etmiyor ama kendisini öteki hisseden, eğitim şartlarından kültürden nasibini almamış insanları anlatıyor, gücü de buradan geliyor. Serinin en zayıf filmiydi, Yahşi Batı’yı tercih ederim.  

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio