Elton John Konseri'inde sorun

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Elton John’un 3 – 7 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde vereceği konser para engeline takıldı.

 

FOTO GALERİ

 

Bugüne dek pek çok kanserle mücadele çalışmasına gönüllü olarak destek veren Elton John, İstanbul konseri için de hiçbir ücret talep etmedi, sadece masraflarının karşılanmasını istedi. Ancak John ve ekibinin masraflarının toplamı 500 bin doları bulunca Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer konserden vazgeçildiğini açıkladı. John’un konser vereceği “Kıtaları Kansere Karşı Birleştiren Köprü Toplantısı”ndaki gecede Anadolu Ateşi’nin sahne alacağını belirten Tuncer, “Elton John bizden ücret talep etmedi ama orkestrası, piyanosunun Türkiye’ye gelişi, ekibinin konaklama masrafları aşağı yukarı 500 bin dolar gibi yüksek bir meblağ tutuyordu. O parayı karşılayamadık. Bu nedenle konserden vazgeçtik. Biz bu organizasyonu hayır için yapıyoruz, konserin biletlerinin de parayla satılması sözkonusu değildi. Biz bu konseri 58 ülkeden 3 bin 500 kişinin katılacağı organizasyonda kansere yönelik farkındalığın artırılması ve organizasyonun ses getirmesi için özellikle yapmayı düşünüyorduk. Bazı kuruluşlardan destek de aldık ama bu kadar parayı karşılayamadık. Biz de o konser gecesinin yerine Türk kültürünü çok güzel anlatan Anadolu Ateşi gecesi düzenlemeye karar verdik” dedi.

 

 

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio