Özel bir teknoloji ile üretilen ilk hologram şarkıcı olan Hatsune Miku’nun konserleri büyük ilgi görüyor. Dünyanın ilk hologram pop starının konserleri tıklım tıklım. İzleyenler, ‘hayalet’ şarkıcının ‘gerçekçiliği’ karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor. Binlerce izleyici heyecanla az sonra başlayacak konseri bekliyor. Ve kısa süre sonra çığlıklar arasında konserin yıldızı sahnede beliriyor. Buraya kadar olanlar sıradan bir konserden pek […]

Özel bir teknoloji ile üretilen ilk hologram şarkıcı olan Hatsune Miku’nun konserleri büyük ilgi görüyor.

Dünyanın ilk hologram pop starının konserleri tıklım tıklım. İzleyenler, ‘hayalet’ şarkıcının ‘gerçekçiliği’ karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor.

Binlerce izleyici heyecanla az sonra başlayacak konseri bekliyor. Ve kısa süre sonra çığlıklar arasında konserin yıldızı sahnede beliriyor. Buraya kadar olanlar sıradan bir konserden pek de farklı değil.
Ancak konseri veren Hatsune Miku bir insan değil, dünyanın ilk hologram yıldızı… Geleceğin yıldızı olan Hatsune Miku, Crypton Future Media tarafından Yamaha’nın Vocaloid synthesizing teknolojisi kullanılarak yaratıldı.

Her ne kadar hologram olsa da Hatsune Miku’nun bir benliği var. Hatsune Miku, 1.58 metre boyunda, 42 kg. ağırlığında, 16 yaşında bir genç kız. Ancak sahnedeki gerçekçi görünümü ve sahne performansı bunun çok ötesinde

Hologram yıldızın adı da özel olarak seçilmiş. Japoncada Hatsu ilk, ne ses, Miku da gelecek demek. Ilk konserini 31 Ağustos 2007’de veren ‘geleceğin sesi’ Japonya’da büyük bir hayran kitlesine sahip.

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir