Pazar, Ocak 23, 2022

Defne Joy'un son anları…Nasıl oldu?

Defne Joy Foster’in fenalaşması üzerine, doktor aramaya çıkan Kerem Altan’ın görüntüleri ortaya çıktı…

Türkiye, dün sabaha karşı sunucu Defne Joy Foster’ın ölümüyle şoke oldu. Gazeteci Kerem Altan’ın evinde astım krizi geçiren Foster, 32 yaşında hayata veda etti. Ünlü sunucu geçen pazar ‘Yok Böyle Dans’ta son şovunu yaparak, elenmişti

Ekranların sempatik ismi Defne Joy Foster’ın dün sabaha karşı hayatını kaybetti. Türkiye’nin ilk VJ’lerinden olan 32 yaşındaki Foster’ın ani ölümü herkesi şoke etti. Astım hastası olan ünlü sunucunun ‘solunum yetmezliğine bağlı kalp krizi’nden öldüğü tahmin ediliyor. SHOW TV’de yayınlanan ‘Yok Böyle Dans’ta yarışan ve geçen pazar günü elenen Defne Joy Foster’ı ölüme götüren olaylar zinciri şöyle gelişti:

– Öğle saatlerinde Akmerkez’de gezen Defne Joy Foster, 15.00 sıralarında oyuncu İnci Türkay’la Nişantaşı’nda karşılaştı. Sohbet eden ikiliden Foster, evinin yolunu tuttu.

– Saat 22.00 sıralarında eşini arayan Defne Joy Foster, Beyoğlu’nda arkadaşlarıyla buluşacağını söyledi.

– ‘Yol Böyle Dans’taki partneri Rick Rose ve birkaç arkadaşıyla ‘Eelence’ adlı mekana gitti. Burada Tolga Karel’le karşılaştı, beraber eğlenip dans ettiler.

– ‘Eelence’nin sahibi Özgür Aras, 01.30’da mekanı terk ederken Defne Joy Foster’ın masasına gitti, ikili fotoğraf çektirdi. Aras’ın yakın arkadaşı olan Foster, ‘Seni çok seviyorum bunu sakın unutma’ dedi.

– İlerleyen saatlerde Ahmet Altan’ın oğlu, Taraf Gazetesi Yazıişleri Müdürü Kerem Altan’la tanışan Defne Joy Foster’ı, mekandan çıkarken gören Tolga Karel, ‘Eve git dinlen’ dedi.

– Foster ve Altan, yanlarında iki arkadaşıyla birlikte mekandan ayrıldı. Arkadaşlarını taksiyle evlerine bırakan ikili, Kerem Altan’ın Caddebostan’daki evine gitti.

– Bir süre sonra öksürük nöbeti tutan Defne Joy Foster, astımı olduğunu söyleyerek yiyecek bir şeyler istedi. Kerem Altan, ekmek ve zeytin verdikten sonra doktor bulmak için dışarı çıktı. Evinin yakınında bulunan iki özel polikliniğe giden Altan, poliklinikler kapalı olduğu için hızla adımlarla eve geri döndü.

– Evde baygın halde yatan Defne Joy Foster’ı gören Kerem Altan, bir özel ambulans firmasını aradı. 8 dakika sonra gelen sağlık görevlileri, Foster’ın hayatını kaybettiğini söyledi.

Çaresizliğin görüntüleri
Altan, önce bir polikliniğe gidiyor ancak burada doktor bulamayınca panik halinde koşmaya devam ediyor ve üç dakika sonra başka bir polikliniğe gidiyor. Burada da polikliniğin kapalı olduğunu gören Kerem Altan, camı yumrukluyor. İçeriden gelen bir görevliyle kısa bir konuşma yaptıktan sonra sağlık ekibi olmadığını öğrenince panik halde hastaneden koşarak ayrılıyor.

05.57.00: Doktor bulamayan Kerem Altan polikilinikten çıkıyor.
06.00.00: İkinci polikliniğe geliyor.
06.00.30: Kapının kapalı olduğunu gören Altan, cama vurarak içeridekilerin dikkatini çekmek istiyor.
06.00.50: Bir görevli kapıyı aralayarak ne olduğunu soruyor.
06.01.00: Altan, telefonla konuşarak hızla hastaneden tek başına uzaklaşıyor.

Polisin İfadesine başvurduğu Kerem Altan, serbest bırakıldı. Olay Yeri İnceleme ekipleri evde geniş çaplı arama yaptı.

“Ya kalpten ya stresten”
DEFNE Joy Foster’ın ölmeden önce sosyal paylaşım sitesi twitter’da yazdığı mesajlar, sanki ‘o an’ın habercisiydi: ‘Hayır bir şey değil trafikte öleceğiz, ya kalpten ya stresten’ (18 Ocak, saat 06:58). ‘Aşk… Kimsenin yanında uzun süre kalmayan bir orospu gibi’ (20 Ocak, saat 12.00)


“İddialar asılsız”
İNTERNET sitelerinde Defne Joy Foster’ın ölüm nedeniyle ilgili çeşitli iddialar ortaya atılması üzerine, ailenin avukatı Ayşegül Mermer, bir açıklama yaptı: Asılsız haberler üzüntümüzü daha da artırmaktadır. Ölüm nedeniyle ilgili kesin bilgiye Adli Tıp raporuyla ulaşılacaktır. En kuvvetli ihtimal, ‘astıma bağlı ani bir kriz’ gözükmektedir. Cenazesi yarın (bugün) öğle namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecektir.

“Astım krizi geçirdiğini görmedim”
‘SİHİRLİ Annem’ dizisinde Defne Joy Foster’la aynı seti paylaşan İnci Türkay, rol arkadaşının astım hastası olduğunu doğrulayarak şöyle konuştu: 4 yıl boyunca çok büyük bir astım krizi geçirdiğini görmedim. İlaçlarını sürekli çantasında taşırdı. En son salı günü öğle saatlerinde Nişantaşı’nda karşılaştık. Çok neşeli ve mutluydu. Bana ‘Artık çok meşhurum’ dedi, güldük. Survivor’a katılacaktı… Ölümüyle bizi çok üzdü.

“Can Kılıç öksüz kaldı
2 yıl birlikte olduğu görüntü yönetmeni sevgilisi İlker Solmaz’la, Haziran 2008’de Asos’taki otelinde nikah masasına oturan Defne Joy Foster, 13 Haziran 2009’da Can Kılıç’ı dünyaya getirerek anne olmuştu.

“Allahım kızımı niye aldın?
Defne Joy Foster’ın Bodrum’da yaşayan annesi Hatice Foster dün akşam saatlerinde kızının Nişantaşı’ndaki evine geldi. Otomobilden güçlükle çıkan ve ayakta durmakta zorlanan acılı anne, fenalık geçirdi. Foster’ın dayısı Nejat Nayman da gözyaşlarına boğuldu. Nayman ‘Allahım kızımı benden niye aldın’ diyerek feryat etti.

“Bu acıyla Program yapılmaz
– Acun Ilıcalı: Böylesine iyi niyetli bir insanın bu kadar genç yaşta aramızdan ayrılması büyük bir acı. Defne’ye Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır diliyorum. Hafta sonu ‘Yok Böyle Dans’ı yayınlamamız söz konusu bile olamaz.
– Tan Sağtürk: Enerjisi ve neşesi yüksek bir insandı. Elendiğinde üzülmemesini söylemiştim. ‘Elendiğim için değil arkadaşlarımdan ayrı kalacağım, ona üzülüyorum’ demişti.
– Burcu Güneş: Hayat dolu gencecik bir anneydi. Ölümü şoke etti. Allah geride kalanlara sabır versin.
– Nilgün Belgün: Defne, kızım gibiydi. Çok üzüldüm, içim acıyor. İnanasım gelmiyor.

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir