Dünyanın en renkli karnavallarından biri olan Brezilya’daki Rio karnavalı, son sürat devam ediyor. Karnavala dün, altın yaldızlı elbisesi içinde samba yapan dünyaca ünlü Brezilyalı topmodel Gisele Bundchen damgasını vurdu. Dünyanın en pahalı süpermodeli olan 30 yaşındaki Bundchen, başta kocası Tom Brady olmak üzere yüzbinlerce seyirci tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Gisele’in dans ettiği yürüyen teknenin […]

Dünyanın en renkli karnavallarından biri olan Brezilya’daki Rio karnavalı, son sürat devam ediyor. Karnavala dün, altın yaldızlı elbisesi içinde samba yapan dünyaca ünlü Brezilyalı topmodel Gisele Bundchen damgasını vurdu. Dünyanın en pahalı süpermodeli olan 30 yaşındaki Bundchen, başta kocası Tom Brady olmak üzere yüzbinlerce seyirci tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Gisele’in dans ettiği yürüyen teknenin üzerinde kocası Tom Brady’nin yanısıra annesi Valdir, görümcesi Nancy de yer aldı. Gisele, Twitter’a yazdığı mesajda ise “Bizim dans temamız saçtı. Çünkü kadınlar kendilerine kişilik katan saç stilini sever” dedi.

http://www.cdays.lt/images/stories/gisele_rio_carnival2003_02.jpg

KAZALAR GÖLGE DÜŞÜRDÜ

Karnavalda boy gösteren ünlüler arasında, oyuncu Pamela Anderson, yıldız futbolcu Ronaldinho ve aktör Jude Law gibi isimler de dikkat çekti. Pamela Anderson ile eşi Sienna Miller’dan yeni ayrılan 38 yaşındaki Jude Law’ın yakınlığı ise gözlerden kaçmadı. Ünlü futbolcu Ronaldinho ise beyaz takım elbisesi ile seyircilerin arasında en az sambacılar kadar ilgi gördü. Bir süre sonra takım elbisesini çıkaran başarılı oyuncu, genç kızlarla uzun uzun dans etti. Ancak bu yılki karnaval coşkusu, ölümlü iki kazanın gölgesinde yaşanıyor. İlk olarak, karnaval hazırlıkları sürerken çıkan yangında, karnaval için özel olarak dikilen binlerce kıyafet kül olmuştu. Karnavalın provaları sırasında ise havai fişeklerin kopardığı elektrik kabloları dans eden kalabalığın üzerine düştü. Elektrik akımına kapılan 17 kişi öldü, çoğu genç onlarca kişi yaralandı. 5 Mart’ta başlayan Rio karnavalı, bu defa da trafik kazası haberi ile gölgelendi. Önceki gün, karnaval tatili dolayısıyla seyahat eden 47 yolcuyu taşıyan bir otobüs ile bir kamyon çarpıştı, 22 kişi can verdi. Samba okullarının birbirinden renkli görüntüler sergilediği, çılgın kostümler eşliğindeki danslarla 5 gün süren karnaval bugün sona erecek. Rio’da güvenliği sağlamak için festival boyunca 50 bin polis görev yaptı. Öte yandan Rio Karnavalı’nın Avrupa ayağı olarak gösterilen Portekiz’deki üç günlük Goya karnavalı da dün başladı. Sloganı, “Ye, iç ve eğlen” olan karnavalın geçit töreni nefes kesti.
Foto Galeri için tıklayın!

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir