60’lı yıllarda Vietnam Savaşına karşı çıkan sanatçıların başında gelen Amerikalı efsanevi şarkıcı Bob Dylan, nisan ayında bu ülkede konser verecek. Organizasyon sözcüsü Brett Davis, mayıs ayında 70 yaşını kutlamaya hazırlanan sanatçının Hoşimin kentinde bir üniversitede 8 bin kişilik bir salonda konser vereceğini, Kültür Bakanlığının konser için onay verdiğini aktardı. Bilet fiyatlarının 50 dolar olması bekleniyor. […]

60’lı yıllarda Vietnam Savaşına karşı çıkan sanatçıların başında gelen Amerikalı efsanevi şarkıcı Bob Dylan, nisan ayında bu ülkede konser verecek.

Organizasyon sözcüsü Brett Davis, mayıs ayında 70 yaşını kutlamaya hazırlanan sanatçının Hoşimin kentinde bir üniversitede 8 bin kişilik bir salonda konser vereceğini, Kültür Bakanlığının konser için onay verdiğini aktardı.

Bilet fiyatlarının 50 dolar olması bekleniyor. Bu miktar ülkede aylık ortalama maaştan biraz az.

Vietnam nüfusunun yarısına yakını 30 yaşın altında, yani çoğu, Dylan “Masters of War”,”Blowin’ in the Wind”, “The Times They Are A-Changin” gibi şarkılarıyla dönemine damgasını vurduğu sırada daha dünyaya gelmemişti.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir