Salı, Temmuz 5, 2022

21 yıl sonra biri Madonna'yı solladı

İngiliz şarkıcı Adele, İngiltere albüm listesinin zirvesinde en uzun süre kalan kadın sanatçı olma rekorunda Madonna’nın 21 yıldır elinde tuttuğu rekoru egale etti.

Adele’in adını yaşından alan ikinci albümü 21, Madonna’nın 1990’da en sevilen şarkılarını bir araya topladığı ilk koleksiyon albümü olan “The Immaculate Collection” gibi, dokuz hafta boyunca zirvede kalmayı başardı.

ADELE-SOMEONE LIKE YOU

ADELE-ROLLING IN THE DEEP

Burada bir hafta daha tutunması ‘Pop’un Kraliçesi’ni sollaması anlamına gelecek. Dahası Londralı sanatçının iki sene önce çıkardığı ilk albümü 19 da listenin ikinci sırasında. Adele single’lar listesinde de Someone Like You ile yeniden bir numaraya yükseldi.

Dört hafta zirvede kalan parça, geçen hafta Nicole Scherzinger’in Don’t Hold Your Breath parçası tarafından ikinci sıraya itilmişti, ancak bu haftayı yeniden bir numarada tamamladı. Adele’in en çok satan 40 şarkı listesinde iki parçası daha var: Rolling in the Deep dokuzuncu, Make You Feel My Love 36. sırada.

Besteci ve şarkıcının albümü 21, geçen hafta ABD’de de Billboard albüm listesinde bir numaradan giriş yapmıştı.

Adele sene başında da Beatles’tan bu yana İngiltere’de aynı anda hem albüm hem de single listesinde ilk beşte ikişer eseri olan ilk sanatçı olarak müzik tarihine geçti.

 

Haber

İlginizi Çekebilir