Uzun yıllardır Malawi üzerinde çalışan ve ülkenin içler acısı durumunun dünya çapında farkına varılmasını sağlayan Madonna, sürekli bir söylenti halinde kalan yetimhane konusunu netliğe kavuşturdu. Malawi’den ayrı ayrı 5 yaşındaki David ve 6 yaşındaki Mercy’i evlat edinen Madonna, gerekli yardımı bulduğu anda yetimhane inşaatına başlayacak. Projeye yaklaşık 4 milyon dolar harcayan Madonna bu gelirin önce […]

Uzun yıllardır Malawi üzerinde çalışan ve ülkenin içler acısı durumunun dünya çapında farkına varılmasını sağlayan Madonna, sürekli bir söylenti halinde kalan yetimhane konusunu netliğe kavuşturdu.

Malawi’den ayrı ayrı 5 yaşındaki David ve 6 yaşındaki Mercy’i evlat edinen Madonna, gerekli yardımı bulduğu anda yetimhane inşaatına başlayacak. Projeye yaklaşık 4 milyon dolar harcayan Madonna bu gelirin önce yetimhane yapımına gitmesini istemiş ancak bütçe daha sonra farklı eğitim projelerine kaydırılmıştı.

Yapılacak yetimhane’de yaklaşık 1000 çocuğun bakımı üstlenecek. Madonna ülkedeki kız çocukların %67’sinin ortaokul’a gitme şansı bulunmadığını söyleyerek kendini özellikle kız çocukların eğitimlerini tamamlamasına adamıştı.

MADONNA FOTO GALERİ

MADONNA KLİPLERİ İÇİN TIKLAYIN

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01374/madonna-malawi-ado_1374402c.jpg

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir