Pazar, Ocak 16, 2022

One Direction’dan Mesaj Var

Amerika’da olduğu gibi ülkemizde de oldukça sevilen One Direction grubunun, Aktüel dergisiyle yaptığı röportaj gündeme oturdu.

Sony Music Türkiye ve Aktüel dergisi, One Direction grubunun üyelerinden Niall Horan ile iletişime geçmeyi başardı.

Niall, Türk Directioner’lar hakkında övgü dolu sözler sarfetti. Ayrıca internet üzerinden Türk Directioner’lar da soru sormayı başardılar.

İşte o sorular ;

Merhaba Niall. Nasılsın, neler yapıyorsun şu an?
Bugün medyayla epey haşır neşir haldeyiz, röportajlar verme günümüz. Şu anda da bir e-mail yazıyordum hatta. Sen nasılsın?

İyiyim, çok teşekkürler. Niall, biz Aktüel dergisi olarak Türkiye’deki One Direction hayranlarına bir sürpriz yapmak istedik. Ve dün, Aktüel okurları için sabah.com.tr sitesinde bir haber girdik. Birkaç saat içinde sana sorulması için gönderilen soru sayısı 2 bini aştı…
Sahiden mi? Bu harika.

İlk sorum, herkesin merak ettiği şey. Daha önce hiç Türkiye’ye geldin mi, buraları ziyaret edecek misin? (beyza_alan@….com)
Çok gençken Türkiye’ye tatil için gelmiştim evet. Oraların havasının çok sıcak olduğunu hatırlıyorum. Ben İrlandalı olduğum için soğuğa daha çok alışkınım aslında.

Peki buralara gelip bir konser vermek konusunda düşüncelerin neler? (yarenarda@…com)
Evet, oradaki Türk Directioner’ların ne kadar büyük ve örgütlü olduklarından haberdarım. Kesinlikle gelip çalmak istiyoruz Türkiye’de. Onlar inanılmazlar…

Sizin için Twitter’da yaptıkları TT’lerden, hashtag’lerden, mention’lardan haberdar mısınız? (melisdoga@….com)
Tabii ki, hepsini görüyoruz onların. Ama elbette hepsini birden takip etmek ve yanıtlamak çok zor, çünkü sayıca çoklar.

Bu kadar kalabalık bir hayran kitlesine sahip olmak biraz korkutucu mu senin için? (ece_damci@….com)
Tabii, ufak bir kitle olsalardı her şey bizim için daha konforlu olabilirdi. Açıkçası bazen zor olduğu zamanlar olabiliyor. Ama gene de bu işimizin bir parçası, hem de önemli bir parçası. Yani bunun için şikayet etmeye sanırım çok hakkımız yok.

Fanlardan nasıl davranışlar görürsen mutlu olursun? Yani mesela hediyeler yollayanlar, çığlık çığlığa bağıranlar veya mektup yazanlar… (dilayd@…com)
Aslına bakarsanız ben en çok gelip halimi hatırımı soranları, “nasılsın” diyenleri çok seviyorum. Benim yanımda rahat davranmaları çok önemli… Çünkü günün sonunda biz normal çocuklarız, normal insanlarız. Ve bu şan şöhret, bizim yalnızca işimiz. Biz de herkes gibi insanız.

Türk Directionerlar senin yemek yemeye çok düşkün olduğunu söylüyorlar, bu doğru mu? (hatice_gokcenur@….com)
Evet.

Hiç Türk yemeklerinden tattın mı? (oykutarimeri@….com)
Kebapları çok seviyorum. Hatta burada sürekli olarak gittiğim bir yer var. İçmek için dışarı çıkıyorum, sonra da kebapları mideye indiriyorum. Türkiye’ye geldiğimde değişik kebaplar da deneyeceğim.

Peki ya okul hayatın ne alemde? Hem grup hem de okulu birlikte yürütmek zor olmuyor mu? (directionerbuse@…com)
Aslında benim hayatıma One Direction girdiğinden beri okulu bırakmak zorunda kaldım. Kendi isteğimle vazgeçtim yani. Öyle olmak zorundaydı maalesef.

Sahiden mi? Peki okula geri dönecek misin?
Eee… Yıllar içinde değişir mi bu düşüncem bilemiyorum ama planlarım arasında götürebildiğim yere kadar One Direction’ı götürmek var. Yani şu an dönmeyeceğim gibi görünüyor.

One Direction dünya çapında bir başarı elde etti. Peki ya One Direction’la aynı kategoride sayabileceğimiz Jonas Brothers, Tokio Hotel gibi gruplar hakkında fikrin nedir? (sailormoon2748@….com)
Ben aslında Joe Jonas’la tanışmıştım. Çok cool bir adamdı sahiden.

Sahnelerini sevdiniz mi?
Evet evet, Jonas Brothers’ı seviyorum, izliyorum da sahne aldıklarında. Ama aramızda öyle çok samimi bir arkadaşlık ilişkisi olduğunu söyleyemem, sadece bir kez tanıştık çünkü.

Peki, oyunculuk konusunda fikrin nedir? Belki müzikle birlikte filmlerde de rol almak isteyebilirsin? (hbasaktay@…com)
Yo, hiç düşündüğüm bir şey değil oyunculuk yapmak. Yeteneğim olsaydı belki yapması güzel, zevkli bir şey de olabilirdi ama şu an konsantre olmak istediğim tek şey müzik.

Madem öyle, müzik hakkında da bir şey soralım… İlk albümünüz “Up All Night” büyük başarı kazandı, şimdi de yeni 1D albümü “Take Me Home” geldi. Müzikal olarak aralarındaki fark nedir sence? (nialler_dilara@…com)
“Up All Night” ve “Take Me Home” evet… hımmm.. Aslında çok büyük bir fark yok. Bana kalırsa One Direction sound’u kendine has bir tarz içeriyor. Mesela radyoda duyduğunuzda bu sound’un One Direction’a ait olduğunu anlayabiliyorsunuz. Yeni albümümüz aslına bakarsanız yüksek tempolu şarkılar ile aşk baladlarının iyi bir karışımı oldu. Bu uzun zamandır istediğimiz türde bir albümdü, bu tip bir albümü kaydedebildiğimiz için ekipçe çok mutluyuz.

Yeni albümünüzde Ed Sheeran gibi harika bir müzisyen de var. Peki başka kimlerle çalışmak isterdin?
Ed Sheeran bizim de çok sevdiğimiz, acayip yetenekli bir adam. Ama açıkçası çok da yakın arkadaşımız, bu yüzden albümde onunla çalıştık. Aslında başka kimle çalışmak isterdik bilmiyorum… Şarkı yazarlarının pek isimlerini bilmiyorum.

O halde sana bu aralar en çok kimi dinlediğini sormalıyım…
The Script’i biliyor musun?

Evet, tabii ki.
Yeni şarkısını dinledin mi?

Hayır, dinlemedim. Bahsetsene biraz…
Adı “Hall of Fame”. Kesinlikle dinlemen lazım, gerçekten çok eğlenceli ve başarılı bir altyapısı var. Bayılıyorum bu şarkıya.

Tamam, not aldım, teşekkürler. Fabulous dergisinin kapağında her bir One Direction üyesi yer alıyor ve senin yer aldığın kapaktaki manşette “Bir kız bulmaktansa gidip uyumayı tercih ederim” yazıyor… Bununla ne demek istedin? Gerçekten biriyle flört etmek ilgini çekmiyor mu? (berkxx1d@…com)
Aslında bu ara sürekli bu soruya maruz kalıyorum. Böyle bir cümle kesinlikle söylemedim. Burada demek istediğim şey şuydu, o kadar az vaktim var ki, gidip uyumayı tercih ederim. Ne zaman çalışmaya ara versek gidip arkadaşlarımla biraz takılmak, ailemle vakit geçirmek isterim. Diğer çocuklarla o kadar çok vakit geçirmek zorunda kalıyorum ki… Mütemadiyen çalışmak durumunda kalmak zaten çok yorucu bir şey. Kalan vaktimi şu an bir kız arkadaş için ayırmak çok zor olur benim için. Ben bunu demek istemiştim.

Lütfen kızma ama bu soruyu sormalıyım. Aşka inanıyor musun? (mervedmc01@…com)
Tabii ki inanıyorum.

Peki bir gün aşık olduğun insan müzikten vazgeçmeni istese seçimin ne olurdu? Aşk mı müzik mi? (di.larasahiner@…com)
Epey zor bir soru bu. Aslında buna şimdi yanıt vermek çok zor çünkü gelecekte ne olacağını kestirmek kolay değil. Hayatıma kim girecek, sonra neler olacak… Bilemeyiz ki. (Gülüyor)

Son olarak, Türk Directionerlara bir mesajın var mı? (vandiyiseviyorum@…com)
Evet. Onlara bu kadar örgütlü, bu kadar aktif ve tabii online oldukları için çok teşekkür ederiz, bu çok zor bir iş çünkü. Umuyorum çok kısa bir zaman içinde gelip sizinle görüşeceğiz sevgili Türk Directioner’lar… Sizleri, Türkiye’yi çok seviyoruz ve yazdığınız her şeyi görüyoruz, takip ediyoruz.

Samimi yanıtların ve vaktin için çok teşekkürler, Niall.
Ben teşekkür ederim. Güzel bir gün dileğiyle, bye!

 

One Direction – Foto Galeri

One Direction Videoları

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir