Cuma, Ocak 21, 2022

Reyhanlı'nın 1 numaralı faili yakalandı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, 11 Mayıs günü meydana gelen ve 52 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıların bir numaralı planlayıcısı olduğu gerekçesiyle aranan Nasır E. yakalandı.

Suriye’ye kaçmak isterken, Hatay’ın Yayladağ ilçesinin Güveçci Köyü bölgesinde 3’üncü Hudut Taburu ve Hatay Polisi’nin ortak operasyonunda yakalanan Nasır E., Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanmaya başladı.

Bu saldırı ile ilgili daha önce yakalanıp tutuklananlar olmuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, dün saat 23.00 sıralarında Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi Köyü yakınlarında, aranmakta olan Nasır E.’nin sınırı geçmeye çalışırken yakalandığını söyledi.

Güvenlik ve istihbarat birimlerinin yoğun ve titiz çalışması sonucu yakalanan Nasır E.’nin sorgusunun devam ettiğini ifade eden Lekesiz, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Bu arada konuyla ilgili valiliğin internet sitesinde yer alan açıklamada da, “11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Reyhanlı İlçemizde gerçekleşen iki ayrı patlama olayının asli faillerden olduğu değerlendirilen ve halen aranmakta olan ilimiz nüfusuna kayıtlı N.E. isimli şahıs; güvenlik birimlerimizin titiz ve yoğun çalışmaları sonucu 10 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 23.00 sıralarında ilimiz Yayladağı ilçesinden sınırı geçmeye çalışırken yakalanmıştır” ifadelerine yer verildi.

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir