Trabzon'da Aşırı Yağış: 2 kayıp

Yomra ilçesinde Taşdelen köyü Gozdeğirmen mevkinde sağanak yağış nedeniyle İkisu deresi taştı, Sayvan köyü yolu ulaşıma kapandı.

Yağış, Yomra’nın yüksek kesiminde saat 15.00 sıralarında etkili oldu. İkisu deresi taşınca İkisu köyünü Sayvan köyü bağlayan yolun yaklaşık 200 metrelik bölümü sular altında kaldı.

Sağanak yağışın etkili olduğu Yomra ilçesinde Taşdelen köyü Gozdeğirmen mevkinde 50 yaşındaki Memnune Ateş ve 70 yaşındaki Şakire Ateş sel sularına kapılarak kayboldu.

 

Bölgeye çok sayıda AKUT, UMKE, Sivil Savunma ve Trabzon Belediyesi ekipleri sevk edilerek arama kurtarma çalışması başlatıldı. Konuyla ilgili bilgi veren Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, “İlçemizde taş ocağının olduğu bölgede mahsur kalan 50 vatandaşımıza ulaştık ve onların tahliyesini sağladık. Çok şükür burada bir can kaybı olmadı. Taşdelen Köyü’nde Memnune ve Şakire Ateş kayıp. Bölgeye giden yol yaklaşık 10 noktada kapalı. Kayıplara henüz ulaşamadık Akut da bölgede arama çalışmalarını sürdürüyor” dedi. 

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio