Salı, Kasım 30, 2021

Türkiye beyaza büründü

Kar tüm yurtta etkisini sürdürüyor. Şu ana kadar 3 ilde eğitime ara verilirken Doğu’da birçok köy yolu kapalı bulunuyor. Kayak merkezlerinde kar kalınlığı santimetreyi buldu

 

Zonguldak

Türkiye’nin büyük bölümü beyaz örtüyle kaplandı. Zonguldak’ta, cumartesi gününden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi, merkeze bağlı belde ve köylerde eğitime 1 günlük ara verildi. 

 

Bolu

Bolu’da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, yaptığı açıklamada, Bolu’da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, merkez, Gerede, Mengen, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

Mudurnu, Seben, Kıbrısçık ve Göynük ilçelerinde ise eğitimin süreceğini kaydeden Özçimen, kamu kurumlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de 3 gün idari izinli olacağını ifade etti. 

Bolu’da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle, kar kalınlığı kent merkezinde 15, D-100 ve TEM otoyolunun Bolu Dağı kesiminde ise 25 santimetreye ulaştı.

Karayolları ekipleri güzergahta karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, trafik ekipleri ise kontrollerini arttırdı.

 

Karabük

Zonguldak ve Bolu’nun ardından yoğun kar yağışının sürdüğü Karabük’te de eğitime bir gün ara verildi. 

 

 

Doğu Anadolu’da ise kar yağışı esarete dönüştü

Ağrı, erzurum, ığdır, ardahan, bingöl ve muş’ta,, bine yakın köyle bağlatı kesildi. Karlıova Bingöl karayolu Hacılar köyü mevkii uzun süre trafiğe kapandı. Araçlar yolda mahsur kaldı. Palandöken’de kar kalınlığı 30 santimi geçti. 

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan sürücüler yollarda zor anlar yaşadı, kazalar oldu.

Çorum’da buzlanan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği yolcu otobüs devrildi. Kazada 1 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.

 

Kayak merkezlerinde son durum 

Uludağ’da ise kar kalınlığı 25, Kartepe’de 50 santimetre olarak ölçüldü. Kayak bölgeleri haftasonu günübirlik tatilcilerin akınına uğradı.

Haber

İlginizi Çekebilir