Salı, Ocak 25, 2022

Kiev savaş alanına döndü

Avrupa Meydanı’nın ele geçirilmesiyle birlikte ateş hattına kolluk kuvvetleriyle çatışan eylemciler de arkalarını emniyete almış oldu.

Ateş hattında ise devlet kurumlarına zorla girmek isteyen radikal Sağ Sektör ile kolluk kuvvetleri arasında gece boyunca çatışmalar aralıksız sürdü.

Yaralanan eylemcilere ilk müdahale olay yerindeki gönüllü tıp fakültesi öğrencileri tarafından yapılıyor. Ağır yaralı eylemciler ise çok sayıda hazır bekleyen ambulanslarla hastanelere sevk ediliyor.

Araç kontrol noktasında güvenlikten sorumlu eylemciler “Şu anda biz burada kurduğumuz barikat ile alanın güvenliğini sağlıyoruz. Kolluk kuvvetleri, Kartal (Berkut) Birlikleri ve provokasyon amaçlı gelen sivil polisleri (Tituşki) engellemeye çalışıyoruz. Bir ideal için, belli bir disiplin ve düzen içinde hareket ediyoruz.” dedi.

Ölü sayısının arttığını söyleyen eylemciler, “Ormanda da bir eylemci ölü bulundu. Ne korkacağız. Biz buraya zaten bir amaç için geldik. Çocuklarımız bari normal bir ülkede yaşasın istiyoruz. Bunun için buradayız. Burada devrim için bulunuyoruz 5 kişi 9 kişi kaybetmemiz normal bundan dolayı korkmuyoruz. Sadece geride kalanlara üzülüyoruz. Ölen kişilerin ailelerine ve çocuklarına ayrıca her anne baba çocuğunun yaşamasını ister. Biz çocuklarımıza sağlıklı ve güvenli bir ülke bırakmak istiyoruz. Olayların hepsi bu.” şeklinde konuştu.

 

Haber

İlginizi Çekebilir