Galatasaray, UEFA'ya başvuruyor!

Chelsea’de John Terry’nin ikinci topu oyun alanına atması Galatasaray’ın kafasını karıştırdı. Benzer pozisyonda Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrarlandığını bilen sarı-kırmızılıların Hukuk Kurulu bugün toplanarak durum değerlendirmesi yapacak. Gerekirse UEFA’ya başvurulacağı belirtilirken, Galatasaray’ın maç tekrarı başvurusundan sonuç alma şanslarının çok az olduğu dile getirildi.

Galatasaray’ın, Chelsea maçıyla UEFA’ya itiraz etmesi için önünde 24 saatlik süre var.

 

İşte itiraza neden olacak pozisyon!

 

Chelsea’den Terry, Donk gibi ikinci topu sahaya attı. Kasımpaşalı futbolcu buna şaşırarak, twitter üzerinden, “Bu da şüpheli değil mi? Tekrar edilecek mi?” diye sordu

Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar edilmesini sağlayan “2. top vakası”nın bir benzeri de dün TT Arena’da yaşandı. Chelsea’den John Terry, 42. dakikada elindeki topu, dışarı atmak yerine saha içine attı, bu sırada Burak Yılmaz’ın golü de geçerli sayılmadı.

Sarı-kırmızılılar, sağ kanattan taç kullanmaya hazırlanırken, İngiliz ekibinin kaptanı, elindeki 2. topu sahaya attı. Bu arada Galatasaray taç atışını kullandı, Burak Yılmaz, çok dar bir açıdan sert bir vuruş ile topu ağlara gönderdi. Ancak maçın hakemi Carlos Velasco Carballo, ikinci topu görerek oyunu durdurdu ve Terry’i sarı kartla cezalandırdı. Oyun, taç atışının tekrarlanmasıyla yeniden başladı.

Hakem hocaları, İspanyol hakemin doğru bir karar verdiğini dile getirerek, “İkinci topu görür görmez çaldı. Galatasaray için avantaj uygulayabilir miydi? Uygulardı. Zaten hakem takdiri bu tür pozisyonlarda ortaya çıkıyor. Düdüğünü de zamanında çaldı. Dikkat edilirse Chelseali oyuncular da müdahale bile etmediler” diye konuştu.

Pozisyon sonrasında Kasımpaşalı Ryan Babel, takım arkadaşı Donk’a twit atarak, “Terry senin hareketini yaptı” dedi. Bunun üzerine Donk, “Terry benim hareketimi mi yaptı? Bu da şüpheli değil mi? Tekrar edilecek mi?” diye karşı twit attı. Bu arada twitter’da, Chelsea’nin Kasımpaşa Tesisleri’nde antrenman yaptığını hatırlatan futbolseverler, “Donk taktik vermiş” esprisini yaptılar.

Haber

İlginizi Çekebilir