Cumartesi, Ocak 22, 2022

Eurovision'a Rusya'dan Rakip Geliyor

2014 Eurovision şarkı yarışmasında ‘sakallı diva’ olarak tanınan Conchita Wurst’un galibiyetinin yankıları hala devam ediyor. Avusturyalı yıldızdan bir hayli rahatsız olan ve Eurovision’da yarışmasının engellenmesini isteyen Rusya ise yeni bir alternatif arayışında.

1980’de sonlandırılan Sovyet ülkeleri arasında düzenlenen Intervision, 34 yıl sonra bu yıl Sochi’de tekrar düzenlenecek. ‘Sakalsız Eurovision’ olarak da tanıtılan yarışmaların bir diğeri ise savunma bakanlığının önümüzdeki hafta düzenleyeceği gençler ve çocuklar için şarkı yarışması.

Rusya, Intervision için temsilcisini Haziran’da Kırım bölgesindeki Yalta kentinde düzenlenecek eleme yarışmasında seçecek. Ülkenin tanınan müzik yapımcısı Igor Matvienko, yarışmacıların sakallarını traş etmesini tavsiye etti. Conchita Wurst’un zaferini bazı Rus yetkililer “Avrupa’da ahlaki değerlerin bozulduğunun kanıtı” sözleriyle yorumlarken, Rusya’daki eşcinsellere savaş açan Vitaly Milonov, Wurst’un Rusya’da turne yapmasının yasaklanmasını istemişti.

- Reklam -

Haber

İlginizi Çekebilir