FIFA Bilet Skandalındaki Şok Gelişme

FIFA’nın iş ortağı bir acentanın yöneticisi olan Whelan geçtiğimiz hafta gözaltına alındıktan bir süre sonra ortadan kaybolmuştu.

Bu arada usulsüz bilet satışıyla ilgili yürütülen soruşturmada FIFA yönetimi, kendilerine yöneltilen suçlamalara bir basın toplantısında cevap verdi: “Biz hiçbir zaman yetkili kuruma faaliyetlerini desteklemeyeceğimiz ya da soruşturmaya katkı sunmayacağımızı söylemeyiz. Her zaman gerekli bütün desteği kendilerine veririz. Çünkü FIFA’nın CEO’su ya da Genel Sekreteri olarak tekrar söylüyorum, ortada bir tek bilet bile yoktu ki FIFA’dan değerinin altında bir fiyatla piyasaya çıkmış olsun.”

FIFA’nın iş ortağı Whelan, Dünya Kupası için düzenlenen VIP biletleri karaborsada fahiş fiyata satarak yaklaşık 100 milyon dolar gelir elde etmekle itham ediliyor.

FIFA yönetimi söz konusu suçlamalarla ilgilerinin olmadığını savunuyor.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio