Ban Ki Moon: ‘‘Gazze kanayan bir yara’‘

Katar Dışişleri Bakanı Halid Attiye ile de görüşen Ban Ki Moon düzenledikleri ortak basın toplantısında İsrail’in askeri operasyonlarını ‘vahşi eylemler’ olarak nitelendirdi. Genel sekreter, “Tüm taraflara yaptığım, uluslararası insan haklarına saygı duyma ve şiddeti sonlandırma çağrımı bir kez daha yineliyorum.

Gazze kanayan bir yara ve bu akan kanın bir an önce durması gerekiyor.’‘ dedi. Ban Ki Moon, bölgedeki temaslarında İsrail’in askeri operasyonunu, Hamas ve İslami Cihad’ın roket atışlarını sonlandıracak acil bir ateşkes için çabalayacağını belirtti. Filistin halkının uluslararası toplum tarafından önemsenmediğini ifade eden Dışişleri Bakanı Halid Attiye ise Filistin halkına karşı ahlaki ve insani sorumluluğun yerine getirilmesi çağrısında bulundu. Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende de Katar’ın başkenti Doha’da konu ile ilgili temaslarda bulunuyor. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın ise Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile de görüşeceği belirtiliyor.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio