David Bowie Günü!

Chicago Belediye Başkanı Rahm Emanuel, şimdiden müzikseverler için dünyanın en iyi belediye başkanı olma ünvanını kazandı.

23 Eylül tarihinde Chicago Çağdaş Sanat Müzesi’nde açılacak, David Bowie’nin kişisel arşivinden 300’ün üzerinde materyal içerecek, İngiltere Victoria & Albert Müzesi tarafından tasarlanmış “David Bowie Is…” sergisinden yola çıkan Emanuel, resmi bir açıklamayla serginin açılış tarihini Chicago şehri için ‘David Bowie Günü’ olarak ilan etti. Belediye başkanı, günün ilanı için hazırlanan resmi belgede Bowie için,

“Son derece olumlu eleştiriler alan 26 stüdyo albümüne imza atmış, tartışmasız bir dünya ikonu olan Bowie’nin yarım yüzyıllık kariyeri kültürler ve inançlar arasında köprü kurarken, bir yandan da müzik, sanat, moda ve tasarım ile tiyatro kurallarını hem güçlendirdi, hem de aştı,” ifadelerini kullandı. Chicago Çağdaş Sanat Müzesi’nde sergilenecek “David Bowie Is…”, Bowie’nin el yazısıyla yazılmış şarkı sözleri, besteler ve listeler, daha önce görülmemiş storyboardlar ve yine Bowie’nin skeç çalışmalarını içeriyor.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir