Erdoğan Letonya'da Konuştu

Letonya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Letonya Cumhurbaşkanı Berzins ile düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Kobani’ye havadan yaptığı silah yardımına ilişkin ”PYD’ye ve IŞİD terör örgütüne geçen silahlarla ilgili olarak Türkiye bu işe olumlu baktı mı? Hayır bakmadı. Türkiye’ye rağmen Amerika bu işi yapmıştır” dedi.

ABD Başkanı Barack Obama ile yaptığı telefon görüşmesinden bahseden Erdoğan, ”PYD’nin PKK ile aynı durumda olduğunu Sayın Obama’ya telefon görüşmemde ifade ettim. ‘O da bir terör örgütüdür’ dedim. Dolayısıyla burada PYD’ye yapacağınız yardımlar bir terör örgütüne gitmektedir. Şu anda PYD saflarında PKK’nın lider kadrosunda olup orada savaşan kişiler var” ifadesini kullandı.

Erdoğan şunları söyledi:

”Sayın Obama’ya bizim teklifimiz şu oldu eğer ABD Türkiye bizler teröre karşıysak ki Türkiye olarak biz karşıyız ABD’nin de teröre karşı olduğunu bilen bir cumhurbaşkanı olarak PYD’nin PKK ile aynı durumda olduğunu telefonda kendisine ifade ettim.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio