Isparta'da Can Yakan Kaza

Kaza saat 07.15 sıralarında Yalvaç’ın Balkonak Köyü’ne 2 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Elma toplama işinde çalışanları Yalvaç’tan Gelendost’a götüren ve sürücünün kimliği henüz öğrenilemeyen 42 D 0881 plakalı minibüs, virajlı yolda şarampole yuvarlandı.

Midibüsün içinde 42 kişinin bulunduğu kaydedilirken, ilk belirlemere göre 15 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi.

Yalvaç ve Isparta’dan kaza yerine sağlık ekipleri ve ambulanslar sevk edilirken, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, olay yerinden NTV yayınına bağlandı. Midibüste 42 yolcu olduğunu söyleyen, 15 kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralılar içinde durumu ağır olanların bulunduğunu kaydeden Tütüncü, “Kurtarma çalışmaları sonuçlanmış durumda. İnşallah ölü sayısı 15’te kalır. Yaralı sayısı 27 ve durumu ağır olanların sayısı fazla” şeklinde konuştu.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio