Pazartesi, Kasım 29, 2021

THY uçağı pistten çıktı!

Türk Hava Yolları’nın Airbus A330 tipi TC-JOC kuyruk tescilli TK-726 sefer sayılı İstanbul-Katmandu seferini yapan yolcu uçağı, dün akşam saat 20:25 sıralarında 223 yolcusuyla Atatürk Havalimanı’ndan havalandı.

THY uçağı, Nepal’in başkenti Katmandu’daki havalimanına inişinden kısa bir süre sonra pistten çıktı.Kazada bir yolcu hafif yaralanarak hastaneye sevk edilirken, uçakta bulunan diğer yolcular uçaktan tahliye edilip terminale alındı.

THY’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Ali Genç, resmi Twitter adresinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yolcularımız ve uçuş ekibimiz güvenli bir şekilde tahliye edilerek terminale alınmıştır. Olayda bir yolcumuz hafif yaralanmış hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Uçağın bulunduğu bölgeden çekilmesi için gerekli tedbirler alınmış ve çalışma başlamıştır. Olayın nasıl geldiği yapılacak teknik incelemenin ardından belirlenecektir.”

Katmandu’da pistten çıkan uçağın, alana iniş öncesindeki radar görüntüsü de ortaya çıktı.

Airbus tipi uçağın yoğun sis nedeniyle iniş öncesi havada tur attığı da bu görüntülerden anlaşılıyor. TC-JOC kuyruk tescilli uçak, Türk Hava Yolları tarafından Avrupalı uçak üreticisi Airbus’tan 8 ay önce sıfır olarak alınmıştı. Uçak, 27 Nisan 2014 tarihinde Türk Hava Yolları filosunda dahil olmuştu.

Haber

İlginizi Çekebilir