Jay Z Spotify'a Rakip Oluyor

ABD’li şarkıcı Jay Z artık şarkılarından çok ticari işleriyle anılıyor. Jay Z şimdi de müzik veri akışı servisi Tidal ile Spotify’a rakip oluyor.

Yaklaşık 2 hafta önce ABD’li şarkıcının Project Panther isimli şirketi İsveç merkezli Tidal’i 56 milyon dolar karşılığında bünyesine katmıştı. Gerekli çalışmaların ardından Tidal kullanıma girdi.

Kanye West, Beyonce, Nicki Minaj, Rihanna, Madonna gibi ismlerin sosyal medyadan destek verdikleri uygulama kullanıcılara CD kalitesinde online müzik sunmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz aylarda Spotfy ile anlaşmazlık yaşayan ABD’li genç şarkıcı Taylor Swift de Tidal ile anlaşan isimler arasında. Forbes’da yer alan iddiaya göre, sanatçılara Spotify gibi uygulamaların yaptığı ödemelerden daha cazip teklifler sunmaya hazırlanan Jay Z, sektördeki yerini sağlamlaştırmak istiyor.

Sektörün lider markası Spotify ve Apple’ın benzer uygulaması Beats Music’e rakip olacak Tidal’ın sunduğu müzik yelpazesi oldukça geniş. 25 milyon şarkıyı ve 75 bin video klibi bünyesinde bulunduran uygulamayı kullanmak için aylık 9.99 dolarlık bir ücret ödemek gerekiyor.

 

Jay-Z Videoları

Jay-Z Foto Galeri

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio