Pazar, Mayıs 29, 2022

Royal Baby doğdu!

Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın yerel saatle 8:34’de, hastaneye giriş yaptıktan 2.5 saat sonra, sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdiğini açıklandı.

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, hem düşesin hem de bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Bebeğin 3 kilo 700 gram olduğu ifade edildi.
 
Londra’nın Paddington Semti’ndeki St Mary Hastanesi’nde gerçekleşen doğumda Prens William’ın da hazır bulunduğu açıklandı. Yetkililer doğum haberinin ilk olarak bebeğin babaannesi Kraliçe Elizabeth’e ulaştırıldığını ve hem Kraliyet Ailesi’nin hem de Middleton Ailesi’nin “çok mutlu olduğunu” belirtti.


Kraliyet tellalı Tony Appleton, St. Marry Hastanesi’nin önünde Cambridge Düşesi’nin doğum haberini işte böyle verdi.

Küçük prenses taht sıralamasında, dedesi Prens Charles, babası Prens William ve ağabeyi Prens George’un ardından dördüncü olacak.


Kraliyet bebeğine verilecek isim konusunda bahisler düzenleniyor. 

Bebeğe verilecek isim henüz açıklanmadı. Anketlerde bebeğin kız olması durumunda Alice, Charlotte ya da Diana adını taşıyacağı tahmin ediliyordu.


Doğum haberinin ardından hastane önünde bekleyenlerin sevinç gösterileri…

Cambridge Dükü William ile eşi Kate’in ilk bebekleri 22 Temmuz 2013’te dünyaya gelmiş ve bebeğe “George Alexander Louis” ismi verilmişti. İskoçya’daki St Andrews Üniversitesi’nde eğitim görürken tanışan çift, 29 Nisan 2011’de Westminster Katedrali’nde görkemli bir törenle evlenmişti.


Kate Middleton’ın hastaneye kaldırıldığı duyulur duyulmaz St. Marry Hastanesi’nin önüne bir medya ordusu yığıldı.

Haber

İlginizi Çekebilir