İstanbul'daki 36 köpek ABD'ye götürüldü!

ABD’de Golden Retriever cinsi köpeklere yardım için kurulan ‘Adopt a Golden’ adlı derneğin başkanı Lauren Genkinger, Türkiye’de sokağa terk edilmiş 36 adet Golden Retriever cinsi köpeği Amerika Birleşik Devletleri’ne naklettiklerini açıkladı.

Köpeklerin, İstanbul’daki bir barınaktan alındığı açıklandı. Barınağın adı verilmedi.


İNGİLİZCE KOMUT EĞİTİMİ VERİLECEK

Dernek başkanı Genkinger, barınağın köpekleri ABD’ye nakletmesinin nedeninin, ‘aşırı köpek yoğunluğu’ olduğunu kaydetti. Atlanta kentinde bir köpek barınağının yöneticiliğini yürüten Lauren Genkinger, köpeklerin 19 saatlik bir uçak yolculuğu yapmalarına rağmen yeni yuvalarına adaptasyon sorunu çekmediğini belirtti. Haziran başında yeni sahiplerine teslim edilmesi beklenen 36 köpek, sadece Türkçe komut almaya alışkın oldukları için ilk olarak İngilizce emir alma eğitimine tabi tutulacak.


ARDINDAN BİR AİLELERİ OLACAK

Eğitimlerinin ardından derneğin belirlediği koşullara sahip ailelere verilecek. ‘Adopt a Golden’ derneği ABD’de ve tüm dünyada sahipsiz, hasta ya da zor durumda bulunan köpekleri toplayıp rehabilitasyonunu yaptıktan sonra ömür boyu bakılmak üzere yeni sahiplerine veriliyor.

Kendilerini köpeklere adayan gönüllü ordusu

Atlanta kentinde faaliyetini sürdüren ‘Adopt a Golden’ organizasyonu, ABD’nin en büyük 4’üncü Golden Retriever barınağı olarak biliniyor. Barınak, bir sene içinde 400’ü aşkın köpeği sokaklardan kurtarıp, yeni sahipler bulmasını sağlıyor. 2013 yılında kurulan ‘Adopt a Golden’, tamamen gönüllülerden oluşuyor. Tam bir köpek aşığı olan yönetici Lauren Genkinger, mutsuz köpek görmeye dayanamadığını, tek amacının köpeklere yardımcı olmak olduğunu belirtiyor. 

Haber

İlginizi Çekebilir