Ekselansları set vermeden kazandı

İngiltere’nin başkenti Londra’da devam eden Wimbledon Tenis Turnuvası’nda tek erkeklerde 2 numaralı seribaşı Roger Federer ile tek kadınlarda son şampiyon Petra Kvitova, maçlarını set vermeden kazanarak üçüncü tura yükseldi.

,Wimbledon Tenis Kulübü’nde oynanan maçta, kariyerinde 7 Wimbledon şampiyonluğu bulunan İsviçreli Federer, dünya klasmanında 36. sırada yer alan ABD’li Sam Querrey ile merkez kortta karşılaştı. Wimbledon’da üst üste 13. kez ikinci tur maçına çıkan “Ekselansları”, 30 dakika süren ve dokuzuncu oyununda servis kırdığı ilk seti 6-4 hanesine yazdırdı.

Geçen yıl final oynayan 33 yaşındaki İsviçreli raket, servis kırarak başladığı ve 2-0 öne geçtiği ikinci setin yedinci oyununda bir kez daha rakibinin servisini kırdı ve seti 6-2 alarak durumu 2-0 yaptı. Maç boyunca yaptığı estetik hareketlerle tribünleri dolduran 15 bin tenisseverin alkışını alan Federer, son seti 6-2, 85 dakika süren mücadeleyi de 3-0 kazanarak üçüncü turda Avustralyalı Sam Groth’un rakibi oldu.

Kariyerinde toplam 86 şampiyonluğu bulunan ve Wimbledon’da 75. maçını kazanan Federer, 17. kez katıldığı turnuvadaki 2 bin 500. winner vuruşunu yaptı. Federer gibi 7 kez Wimbledon şampiyonluğu bulunan Pete Sampras turnuva kariyerinde 2 bin 40, Tim Henman ise 2 bin 2 “winner” vuruşu yapmıştı.

Haber

İlginizi Çekebilir