Wimbledon'da ilk finalist Muguruza!

20 numaralı seribaşı Garbine Muguruza, Polonyalı rakibi Agnieszka Radwanska’yı 6-2, 3-6, 6-3’lük setlerle devirerek Wimbledon’da finale adını yazdırdı.

Maça müthiş giren Muguruza, iki kez servis kırarak durumu 5-1’e getirdi ve seti 6-2 kazandı. İkinci sete de servis kırarak başlayan 21 yaşındaki İspanyol, 3-1 üstünlüğü yakalamasına rağmen bu avantajı kullanamadı. Üst üste beş oyun kazanan Radwanska maçı final setine taşıdı. Son sete karşılıklı kırılan servislerle girilirken, setin ilerleyen bölümünde üstünlüğü ele geçiren Muguruza 5-3’te servislerini maç için kullandı. Bu oyunda servis kırma puanı çeviren İspanyol raket, mücadeleyi 1 saat 55 dakika sonunda noktaladı. Kariyerinin ilk Grand Slam finaline yükselen Muguruza, dünya sıralamasında 9 numaralı basamağa yükselmeyi de garantiledi. Muguruza ayrıca 1996’da bunu başaran Arantxa Sánchez Vicario’dan bu yana Wimbledon’da finale yükselen ilk İspanyol oldu.

Haber

İlginizi Çekebilir

https://gdetr.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nFDgxIg39z04pJ3BaDqC1pRMPxLudruTz4I1XNvJb9v.E7/fastid=dygtetbdsrvesacqjgexzeyxexmi/stparam=wggqnkksqw/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.casper.com.tr/?utm_medium=Radio&utm_source=Number-One-Sundu&utm_cam=Radio