Caitlyn Jenner 'Yılın kadınları' listesinde

Yaz başında, geçirdiği cinsiyet değiştirme operasyonunun ardından ‘Bana artık Caitlyn’ deyin diyerek gündeme oturan eski atlet, Glamour dergisinin ‘Yılın Kadınları’ listesinde yerini aldı.

Yaz başından beri hayatına kadın olarak devam eden, olimpik atlet ve ABD’li televizyon yıldızı Kim Kardashian’ın üvey babası (eski adıyla Bruce Jenner) Caitlyn Jenner, Glamour dergisinin  ‘Yılın Kadınları’ listesinde yerini aldı.

Bugün 66 yaşında olan Jenner, 65 yaşında geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatı ve Vanity Fair’e verdiği pozlarla haziran ayında dünya gündemine oturmuştu.

Glamour dergisinin geleneksel olarak oluşturduğu ‘Yılın Kadınları’ listesinde bu sene Reese Witherspoon (alttaki kare), Victoria Beckham, Misty Copeland, Elizabeth Holmes, Cecile Richards, Charleston Kadınları (Charleston’daki kilise saldırısından sağ kurtulanlar ya da kurbanların yakınları olan dört kadın) ve ABD kadın futbol takımı da var.

Listenin yer aldığı sayıda Caitlyn Jenner, trans topluluk içinde bir rol model olarak aldığı pozisyondan bahsetti ve çok uzun bir süredir ilk defa geleceğe dair heyecan duyduğunu söyledi.

Haber

İlginizi Çekebilir