Coldplay, 7. albümünün 2. single’ını yayınladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Coldplay, 7. albümünün 2. single’ını yayınladı.4 Aralık tarihinde “A Head Full of Dreams” adlı 7. stüdyo albümünü yayınlamaya hazırlanan Coldplay, toplam 11 şarkının yer aldığı albümden ilk single’ı “Adventure of a Lifetime” adlı şarkısına seçmişti. Albümün prodüksiyonunda Rik Simpson ve Stargate ile bir araya gelen grup, dün  ise albümün 2. single’ını piyasaya sürdü. “Everglow” adını taşıyan yeni single’ın […]

Coldplay, 7. albümünün 2. single’ını yayınladı.4 Aralık tarihinde “A Head Full of Dreams” adlı 7. stüdyo albümünü yayınlamaya hazırlanan Coldplay, toplam 11 şarkının yer aldığı albümden ilk single’ı “Adventure of a Lifetime” adlı şarkısına seçmişti. Albümün prodüksiyonunda Rik Simpson ve Stargate ile bir araya gelen grup, dün  ise albümün 2. single’ını piyasaya sürdü. “Everglow” adını taşıyan yeni single’ın yazım aşamasında Coldplay vokalisti Chris Martin ile bir süre evli kalan ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow geri vokallerde yer alırken, şarkı ilk kez Zane Lowe’un Beats 1 adlı radyo programında tanıtıldı .

Everglow dinlemek için tıklayın

Colplay Kimdir?

Coldplay, Britanyalı bir rock grubu. 1996 yılında ana vokalist Chris Martin ve ana gitarist Jonny Buckland tarafından University College London’da (UCL) kuruldu. Pectoralz adıyla hayatına başlayan grup, basçı Guy Berryman’in katılımıyla adını Starfish olarak değiştirdi. Will Champion ise davulcu, arka vokalist ve çoklu enstrümentalist olarak katıldıktan sonra grubun kadrosu tamamlandı. Menajer Phil Harvey, genellikle grubun resmî olmayan beşinci üye kabul edilir. 1998’te grup adını “Coldplay” olarak değiştirdi, sonrasında kayıtlara başladı ve üç EP yayımladı: 1998’de Safety, 1999’da single olarak da yayımlanan Brothers & Sisters ve yine 1999’da The Blue Room. İkincisi, grubun büyük bir plak şirketi Parlophone ile anlaşma imzaladıktan sonra yayımladığı ilk çalışma oldu.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Mersin escort