Salı, Temmuz 5, 2022

Katy Perry’nin Aile Fotoğrafı Beğeni Topladı

Dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry , Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla büyük beğeni topladı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Katy Perry , aktif olarak kullandığı sosyal paylaşım platformu olan Instagram’dan hayranları tarafından oldukça beğenilen bir fotoğraf paylaştı. Perry’nin eski bir aile fotoğrafını paylaşması sosyal medyaya damga vurdu. Ünlü şarkıcının fotoğrafı kısa sürece binlerce beğeni aldı.

Perry Family

Katheryn Elizabeth “Katy” Hudson (d. 25 Ekim 1984), bilinen sahne adıyla Katy Perry, Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. Dinî müzikler dinleyerek büyüdü ve gençliğinde gospel müziği tarzında bir kariyerin peşine düştü. Red Hill Records ile albüm anlaşması imzaladıktan sonra ilk stüdyo albümü Katy Hudson‘ı 2001’de yayımladı. Ancak daha sonra din dışı müzikler yapabilmek için Los Angeles’a taşındı. The Island Def Jam Music Group ve Columbia Records’la yaptığı anlaşmaların kısa sürede sonlandırılması üzerine Nisan 2007’de Capitol Records’la anlaştı.

Perry, pop rock tarzındaki ikinci albümü One of the Boys‘a koyduğu tartışmalar yaratan ve dikkat çeken sözlere sahip “I Kissed a Girl” ve “Hot n Cold” single’ları sayesinde 2008’de ünlendi. Disko etkileri içeren üçüncü albümü Teenage Dream‘den çıkan “California Gurls”, “Teenage Dream”, “Firework”, “E.T.” ve “Last Friday Night (T.G.I.F.)” single’ları ABD Billboard Hot 100 listesinde bir numara oldu. Böylece Teenage Dream, Billboard Hot 100’da liste başı olan beş şarkıyı içeren ikinci albüm ve bu unvanı yakalayan ilk kadın albümü olarak kayıtlara geçti. Mart 2012’de albüm, bir numaraya yükselen “Part of Me” single’ı da eklenerek Teenage Dream: The Complete Confection adıyla yeniden yayımlandı.

Şarkıcının 2013’te çıkan dördüncü albümü Prism, pop ve dans müziklerine yer verdi. Ayrıca Hot 100’da liste başı olan “Roar” ve “Dark Horse” single’larını içinde barındırdı. Perry pek çok şarkısını Dr. Luke ve Max Martin başta olmak üzere pek çok müzisyenle birlikte yazdı. “Firework” ve “Roar” gibi bazı şarkılarında kendini geliştirme ve benlik saygısı konularını ele aldı. Genellikle yiyeceklerle ilgili temaları içeren parlak renklere bürünmüş eğlenceli ve özgün kıyafetleriyle dikkat çekti. Konserlerinde ayrıntılı sahneler ve kıyafetler kullandı.

Perry, üç Guinness Dünya Rekoru dahil olmak üzere bugüne kadar birçok ödül ve adaylık elde etti. Forbes tarafından 2011, 2012 ve 2013 yıllarında “Müzikte En Çok Kazanan Kadınlar” listesine dahil edildi. Dünya genelinde 11 milyon albüm ve 81 milyon single satarak tüm zamanların en çok satan sanatçıları arasına girdi. Purr, Meow! ve Killer Queen parfümlerini satışa sundu. Temmuz 2012’de, hayatının sanatçı olduğu bölümüne odaklanan ve İngiliz oyuncu Russell Brand ile 2010’ların başında yaptığı evliliğin dağılmasını konu alan belgesel filmi Katy Perry: Part of Me‘yi yayımladı.

Haber

İlginizi Çekebilir