Sia Alive performansı ile Ellen’ın konuğuydu

Sia Alive şarkısının tanıtımlarına devam ediyor. Ünlü sanatçı Sia Alive parçası ve dansçısı Maddie Ziegler ile Ellen DeGeneres ‘in televizyon programına katıldı. İkili programda Ellen Degeneres için bir de canlı performans gerçekleştirdi. Sia Alive için gerçekleştirdikleri performans seyirciler tarafından da büyük ilgi gördü. Ayrıca ikili,  Maddie Ziegler’ ın yalnız başladığı dans performansının sonunda kapanışı birlikte yaptı. Sia […]

Sia Alive şarkısının tanıtımlarına devam ediyor. Ünlü sanatçı Sia Alive parçası ve dansçısı Maddie Ziegler ile Ellen DeGeneres ‘in televizyon programına katıldı.

İkili programda Ellen Degeneres için bir de canlı performans gerçekleştirdi. Sia Alive için gerçekleştirdikleri performans seyirciler tarafından da büyük ilgi gördü. Ayrıca ikili,  Maddie Ziegler’ ın yalnız başladığı dans performansının sonunda kapanışı birlikte yaptı.

sia-alive-ellen

Sia Kimdir?

Sia Kate Isobelle Furler, sahne adıyla kısaca Sia, Avustralyalı şarkıcı ve söz yazarı. Müzik kariyerine 17 yaşındayken katıldığı caz-funk grubu Crisp ile adım attı. Crisp’in iki albümünün ardından 1997’de gruptan ayrıldı ve aynı yıl OnlySee adlı ilk solo albümünü yayınladı. Londra’ya yerleştikten sonra 2001’de ikinci albümü Healing Is Difficult‘u piyasaya çıkardı. “Taken for Granted” adlı single’ı ile İngiltere listelerinde ilk ona girmeyi başardı. Bu dönemde Zero 7 grubu ile çalışmalar yaptı. 2004’te üçüncü albümü Colour the Small One ve 2007’de konser albümü Lady Croissant‘ı yayınladı. 2008’de Some People Have Real Problems adlı üçüncü albümüyle Amerikan Billboard 200 listesinde ilk 30’a girdi. Onu 2010’da We Are Born albümü izledi. O yıl Christina Aguilera’nın Bionic albümünde dört bestesiyle yer aldı. Furler, 2011’de David Guetta’nın “Titanium” ve Flo Rida’nın “Wild Ones” şarkılarında bu kez vokalleriyle yer aldı. Bu iki şarkıyla Amerikan Billboard Hot 100 listelerinde ilk ona girmeyi başardı. “Wild Ones”, 2013 Grammy Ödülleri’nde En İyi Rap/Sung İş Birliği dalında Grammy’ye aday gösterildi. 2014 yılında çıkardığı ”Chandelier” şarkısı ile 2014’e damgasını vurdu. Şarkı, Youtube’da 800 milyonun üzerinde tık aldı. Klipte oynayan Maddie Ziegler’de uzu süre konuşuldu ve klipteki performansı çok beğenildi. Ve ”Chandelier” şarkısı, Sia’nın kariyerindeki en iyi şarkısı olarak herkesin hafızasına kazındı. Daha sonra çıkardığı ” Elastic Heart” şarkısı da çok konuşuldu. Klibinde olay ” Chandelier” şarkısında da oynayan Maddie Ziegler ile Shia LaBeouf yer aldı. Klipte pedofili olduğu öne sürüldü ancak Sia hemen Twitter üzerinden olaya açıklık getirdi ve şu cümleleri sarf etti : ” Bu video ile ilgili pedofili feryatlarını zaten bekliyordum. Tek söyleyebileceğim Maddie ve Shia’nın oynayabileceklerini düşündüğüm yegene iki oyuncu olduğu. #ElasticHeart nedeniyle rahatsız olan herkesden özür diliyorum. Tek niyetim duygusal bir içerik üretmekti, birilerini üzmek değil.” Bunun üzerine klipte pedofili olmadığı, sadece bazı insanların olayı yanlış anladığı da anlaşılmış oldu.

Rihanna, Ne-Yo, Rita Ora, Celine Dion, Jessie J, Katy Perry, Britney Spears, Beyoncé ve Kylie Minogue için şarkılar yazdı. Kasım 2013’te The Marshall Mathers LP 2 albümündeki “Beautiful Pain” ve Ağustos 2014’te Shady XV albümündeki “Guts Over Fear” adlı parçalarda Eminem’e eşlik etti.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir