Maurice White Hayatını Kaybetti

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

74 yaşındaki Maurice White ‘ın ABD’deki evinde uykusunda öldüğünü açıklandı. 1992 yılında Parkinson teşhisi konulan White, hastalığı nedeniyle 1994 yılında grupla birlikte turneye çıkmaya son vermek zorunda kalmıştı. 1969’da ABD’nin Chicago kentinde White tarafından kurulan Earth, Wind & Fire, 20. yüzyılın en başarılı grupları arasında gösteriliyor. Grubun September, Boogie Wonderland, Shining Star ve After the Love has Gone gibi tüm […]

74 yaşındaki Maurice White ‘ın ABD’deki evinde uykusunda öldüğünü açıklandı. 1992 yılında Parkinson teşhisi konulan White, hastalığı nedeniyle 1994 yılında grupla birlikte turneye çıkmaya son vermek zorunda kalmıştı. 1969’da ABD’nin Chicago kentinde White tarafından kurulan Earth, Wind & Fire, 20. yüzyılın en başarılı grupları arasında gösteriliyor.

Grubun September, Boogie Wonderland, Shining Star ve After the Love has Gone gibi tüm dünyada popüler olmuş şarkıları bulunuyor.

Dünya genelinde yaklaşık 100 milyon albüm satan Earth, Wind & Fire grubunun 6 Grammy ödülü bulunuyor. Maurice White’ın grubundan ayrı olarak kazandığı bir Grammy ödülü de var.

Reese takma ismiyle de tanınan besteci ve şarkıcı White, Barbra Streisand ve Neil Diamond gibi birçok ünlü isimle birlikte de çalışmıştı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir