Çarşamba, Temmuz 6, 2022

Klasik Tablolar Albüm Kapaklarıyla Birleşti!

Eisen Bernard Bernardo adlı sanatçı,”Album+Art” çalışmasında klasik tabloları günümüz popüler albüm kapaklarıyla birleştirdi.

her biri bir ressam titizliğiyle oluşturulmuş bu koleksiyonda David Bowie’yi Jan Van Eyck’in The Arnolfini’sinde, Madonna’yı Alfred Stevens’ın Young Woman’ında bulunabiliyor. Beyonce, Taylor Swift, Michael Jackson… Popüler kültürünün tüm isimleri de yine bu tablolarda yer buldu.

Sonuç olarak albüm kapakları ve tablolar birbirleriyle güçlü bir uyum sergileyerek yepyeni bir kompozisyon meydana getirdi.

Bu aslında Eisen Bernard Bernardo’nun ilk projesi değil. Sanatçı daha önce Mag+Art adlı çalışmasında klasik tabloları magazin kapaklarıyla birleştirmişti. Dizinin devamı olan Album+Art için Bernardo “Takipçilerimden biri magazin dergileri yerine albüm kapaklarıyla klasik tabloları birleştirmemi istedi. Bu daha zor oldu ama denedim. Popüler şarkıcıların albüm kapaklarından dijital bir kolaj serisi yapma şansını yakaladım. Bu albüm kapaklarını kullandım çünkü onlar basit ve anlaşılır.” dedi.

Haber

İlginizi Çekebilir