Galatasaray – Fenerbahçe derbisi ertelendi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Bir süredir Türkiye’yi acıya boğan terör saldırıları futbolu da derinden etkiledi. Türkiye’nin en büyük maçlardan biri olan, milyonların nefesini tutarak izlediği Galatasaray – Fenerbahçe derbisi İl Güvenlik Kurulu’nun kararıyla ileri bir tarihe ertelendi. ÖNCE “SEYİRCİSİZ OYNANSIN” KARARI… Karşılaşmanın önce seyircisiz oynanmasına karar verildi. Bu karar futbol dünyasında büyük şok yaratırken, karşılaşmanın başlamasına 3 saat kala […]

Bir süredir Türkiye’yi acıya boğan terör saldırıları futbolu da derinden etkiledi.

Türkiye’nin en büyük maçlardan biri olan, milyonların nefesini tutarak izlediği Galatasaray – Fenerbahçe derbisi İl Güvenlik Kurulu’nun kararıyla ileri bir tarihe ertelendi.

ÖNCE “SEYİRCİSİZ OYNANSIN” KARARI…

Karşılaşmanın önce seyircisiz oynanmasına karar verildi. Bu karar futbol dünyasında büyük şok yaratırken, karşılaşmanın başlamasına 3 saat kala böyle bir kararın alınması özellikle Galatasaray cephesinde büyük tepki yarattı.

DURSUN ÖZBEK BAKAN KILIÇ’I ARADI: YA SEYİRCİYİ ALIN YA DA…

Sarı Kırmızılı kulübün, bu karardan dolayı Türkiye Futbol Federasyonu’na tepkili olduğu belirtilirken başkan Dursun Özbek de spor bakanı Çağatay Kılıç’ı aradı ve  “Ya bu taraftarı stada alınsın ya da maçı erteleyelim. Böyle bir durumu kabul etmiyoruz. Eğer bir güvenlik problemi varsa maç da oynanmasın. Taraftar alınmıyorsa biz de sahaya çıkmıyoruz” dediği öğrenildi.

KISA SÜRE SONRA DA ERTELEME…

Seyircisiz oynama kararı ve yapılan telefon konuşmalarının ardından ise karşılaşmayı erteleme kararı alındı.

TARAFTARDAN PROTESTO!

Türk Telekom Arena’nın kapıları saat 16.45’te seyircilere açılmıştı ancak saat 17.25 gibi seyircisiz oynanacağı duyurulunca stata giriş yapan taraftarlar da ıslıkla bu kararı protesto etti.

Stadyum tahliye ediliyor giren taraftarlar çıkarılıyor, içeri alım durduruldu.

Taraftarlar çıkmıyoruz diye bağırıyor. Yönetimi ve demiröreni istifaya davet ediyolar.

FENERBAHÇE TESİSLERDE BEKLİYOR

Fenerbahçe kafilesi Samandıra tesislerinden çıkmama kararı aldı. Eminyet’ten gelecek haberi bekliyorlar.

FEDERASYON’DAN AÇIKLAMA 

Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamada şöyle denildi: 

Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir