Justin Timberlake’e Telif Davası Açıldı!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Justin Timberlake’e  “Cirque du Soleil” grubundan telif davası açıldı. Kanadalı teatral performans grubu “Cirque du Soleil” kendi orijinal kompozisyonlarında yer alan bir şarkının izinleri olmadan Justin Timberlake tarafından kullanıldığı iddiası nedeni ile şarkıcıya karşı dava açtı. İddiaya göre Justin Timberlake’e , 2013 senesinde yayınladığı iki CD’lik albümünde yer alan “Don’t Hold the Wall” şarkısını “Cirque […]

Justin Timberlake’e  “Cirque du Soleil” grubundan telif davası açıldı.

Kanadalı teatral performans grubu “Cirque du Soleil” kendi orijinal kompozisyonlarında yer alan bir şarkının izinleri olmadan Justin Timberlake tarafından kullanıldığı iddiası nedeni ile şarkıcıya karşı dava açtı.

Justin Timberlake'e

İddiaya göre Justin Timberlake’e , 2013 senesinde yayınladığı iki CD’lik albümünde yer alan “Don’t Hold the Wall” şarkısını “Cirque du Soleil” in 1997 kayıtlı Quidam” albümünde yer alan Steel Dream şarkısından kopyalamış olduğu idda edildi.

Telif hakkı ihlali için yaklaşık 800 bin dolar isteniyor.Bu arada davada sanıklar arasında şarkının yazarlarından ve prodüktörü olan Timbaland de yer alıyor.

Son dönemlerde müzik dünyasında bir hayli yaygılaşan telif hakkı ihlallerinden biri de geçtiğimiz sene yaşanmıştı.

Soul müzik şarkıcısı Marvin Gaye’in şarkılarından birini izinsiz olarak kullandıkları nedeni ile Amerikan mahkemesi jürisi Blurred Lines şarkısının yazarları Robin Thicke ve Pharrell Williams aleyhinde 7.4 milyon dolarlık tazminat kararı almıştı.

 

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir