Ivor Novello Ödülü’ne Ed Sheeran Aday Gösterildi!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

İngiltere’nin prestijli ödüllerinden Ivor Novello ödüllerine Ed Sheeran’ın yanı sıra James Bay, Jess Glynne de aday gösterildi. İşin en garibi ise Adele aday gösterilmedi. Ülkemizde çok popüleriği olmayan Ivor Novello Ödül’lerini kısaca açıklamak gerekirse: Cardiffdoğumlu şarkıcı, besteci ve oyuncu Ivor Novello adına verilen beste ödülleridir. İlk defa 1955 yılınan “Ivor Ödülleri” her yıl Londra`da Britanya Besteci ve […]

İngiltere’nin prestijli ödüllerinden Ivor Novello ödüllerine Ed Sheeran’ın yanı sıra James Bay, Jess Glynne de aday gösterildi.

İşin en garibi ise Adele aday gösterilmedi.

Ed Sheeran

Ülkemizde çok popüleriği olmayan Ivor Novello Ödül’lerini kısaca açıklamak gerekirse:

Cardiffdoğumlu şarkıcı, besteci ve oyuncu Ivor Novello adına verilen beste ödülleridir. İlk defa 1955 yılınan “Ivor Ödülleri” her yıl Londra`da Britanya Besteci ve Şarkı Yazarları Akademisi tarafından takdim edilir.

Her yıl Mayıs ayında verilen ödüller Britanya`daki yetenekli şarkı yazarı ve bestekarları teşhis eden ve ödüllendiren başlıca platform olarak dünya çapında itibar görür.
Ivor ödülleri besteciliği her yıl şereflendiren tek etkinliktir. Ödülün kendisi Yunan mitolojisinde müziğin ilham perisi olan Euterpe`nin bronz bir heykelidir. 1955 yılından bu yana 1.000`in üzerinde ödül verilmiştir.
Ed-Sheeran-Cat-Gif-5

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir