Kanye West’e Hayranı Dava Açtı!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars / Puan:
Loading...

Kanye West’in son albümü The Life of Pablo sanatçıyı mahkemeye salonlarına gitmeye mecbur bırakacak gibi görünüyor. Amerika Magazin Basınına göre Kanye West’in Justin Baker-Rhett adlı bir hayranı, Kanye West’e, Jay Z’nin sahibi olduğu S. Carter Holding’e ve TIDAL’a dava açtı. Hayranı buna gerekçe olarak başından beri sadece TIDAL’da yayımlanacağı sözü verilen The Life of Pablo albümünün kısa […]

Kanye West’in son albümü The Life of Pablo sanatçıyı mahkemeye salonlarına gitmeye mecbur bırakacak gibi görünüyor.

Amerika Magazin Basınına göre Kanye West’in Justin Baker-Rhett adlı bir hayranı, Kanye West’e, Jay Z’nin sahibi olduğu S. Carter Holding’e ve TIDAL’a dava açtı.

Kanye West

Hayranı buna gerekçe olarak başından beri sadece TIDAL’da yayımlanacağı sözü verilen The Life of Pablo albümünün kısa süre sonra bütün platformlarda paylaşılmasını gösterdi.

İki ay önce sanatçı, albümün özel olacağını açıklarken şöyle demişti: “Albümüm asla ve asla Apple’da olmayacak. Asla satışa sunulmayacak. Sadece TIDAL’dan ulaşabileceksiniz.” demişti.

TIDAL, olası bir başarısızlığı önlemek için böyle bir yalan uydurdu diyen hayranı dava dilekçesinde TIDAL’ı kurtarmak için hayranlara üyelik ısrarı yapıldığı ve albümün yayımlanmasıyla beraber platformun 84 milyon dolar kar ettiği yazdı.

Son raporlara göre platformun üye sayısı West’in albümyle birlikte 2 katına çıktı.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir