Nisan 29, 2016

Kirsten Dunst Yin Yang yorumu

Kirsten Dunst Ying Yang yorumu konusunda yeni bir açılım sergiledi. 33 yaşındaki ünlü yıldız, başarılı fotoğrafçı Terry Richardson’a verdiği pozlarda bir konsept ile karşımıza çıkıyor. Evrendeki karşıt kutupları ve bu kutupların birbiriyle olabilecek her türlü ilişkisini ortaya koyan ve kökleri çok eskilere dayanan felsefi bir öğreti olan yin yang öğretisini kadın vücudu üzerinde sergileyen Kristen […]

Kirsten Dunst Ying Yang yorumu konusunda yeni bir açılım sergiledi. 33 yaşındaki ünlü yıldız, başarılı fotoğrafçı Terry Richardson’a verdiği pozlarda bir konsept ile karşımıza çıkıyor.

Evrendeki karşıt kutupları ve bu kutupların birbiriyle olabilecek her türlü ilişkisini ortaya koyan ve kökleri çok eskilere dayanan felsefi bir öğreti olan yin yang öğretisini kadın vücudu üzerinde sergileyen Kristen Dunst, kadın ruhunda barınan iyi ve kötü yansımaları kadının iki göğsü üzerinden yorumladı.  Kadın göğsünün birinin iyiliği diğerinin kötülüğü temsil ettiğini ve bunun evrensel bir dengeyi muhafaza ettiğini düşündüğünü söyledi

KRİSTEN DUNST KİMDİR

Vampirle Görüşme, Marie Antoinette ve Örümcek Adam gibi Holywood’un pek çok kaliteli yapımında rol almış olan A.B.D.’li sinema oyuncusu. Henüz 8 yaşındayken Woody Allen tarafından yönetilen Oedipus Wrecks adlı kısa filmle tanınan Dunst, 12 yaşındayken rol aldığı ve bir çocuk-vampiri canlandırdığı Vampirle Görüşme filmindeki başarılı oyunculuğuyla Altın Küre’ye aday gösterildi.

Kirsten Caroline Dunst,30 Nisan 1982 tarihinde,Point Plesant, New Jersey, A.B.D.’de dünyaya geldi. Inez ve Klaus Dunst çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Kirsten Dunst’ın bir de kendisinden küçük kardeşi bulunmaktaydı.

Altı yaşına kadar New Jersey’de yaşayan genç oyuncu, burada Ranneyİlkokulu’na devam etti. 1995 yılında anne-babasının boşanmasının ardından annesi ve ufak kardeşi ile beraber Los Angeles’a taşınan Dunst, bu şehirde bulunan Notre Dame adındaki özel Katolik lisesinde okudu.

Dunst, Holywood’da en erken yaşta ünlü olan oyunların başında geliyordu. Henüz 3 yaşındayken çeşitli tv reklamlarında çocuk modellik yapan oyuncu, Ford ve EliteModel ajanslarıyla çalıştı.

Genç oyuncunun ilk sinema deneyimi, usta yönetmen Woody Allen’ın kısa filmiOedipus Wrecks ile oldu. 1989 yılında çekilen bu filmin ardından The Bonfire of the Vanities adlı filmde Tom Hanks’in kızını canlandıran Dunst, ayrıca Star Trek; The Next Generation dizisinde de konuk oyuncu olarak yer aldı.

Dunts’ı şöhrete kavuşturan yapım ise, 1993 tarihli Interview with the Vampireoldu. Ünlü korku yazarı Anne Rice’ın aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan filmdeTom Cruise ve Brad Pitt’in canlandırdığı vampir karakterlerin evlat edindiği çocuk bir vampiri canlandırdı. Bu filmde canlandırdığı karakterin zorluklarına rağmen rolünün başarıyla altından kalkan genç oyuncu, MTV Film Ödülleri’nde en iyi çıkış yapan oyuncu ödülünü kazanırken, Altın Küre’ye de aday gösterildi.

1994 yılında Winona Ryder ile beraber Küçük Kadınlar adlı dram filminde rol alan Dunst, bu filmden bir yıl sonra ise Robin Williams ile beraber Jumanji filminin kadrosuna katıldı. Her iki filminde eleştirmenlerden çok olumlu notlar almasının yanı sıra, genç oyuncu ilk kez 1995 yılında People dergisi tarafından “dünyanın en güzel 50 insanı” arasında gösterildi. Bu başarıyı bir kez daha, 2002 yılında tekrarlayacaktı.

Kristen Dunst’ın oynadığı filmlerle belki de en büyük şansı, Holywood’un en büyük isimleriyle beraber rol alma şansı bulmasıydı. 1997 tarihli Wag the Dog filmindeRobert De Niro ve Dustin Hoffman’la beraber kamera karşısına geçen genç oyuncu, 1999 yılında rol aldığı Amerikan Güzeli’nde ise Kevin Spacey ile başrolleri paylaştı.

2000’li yılların başlarında ağırlıklı olarak gençler için çekilmiş olan komedi filmlerinde rol alan yıldız oyuncu, 2002 yılında çekilen spider-man filmi ile beraber Vampirle Görüşme filminde kazandığı popüleriteyi yıllar sonrasında tekrar yakaladı. Filmde süper kahraman Örümcek Adam’ın kız arkadaşı Mary Jane’i canlandıran Dunst, serinin devam filmleri olan 2004 tarihli Spider Man II ve 2007 tarihli Spider Man III’de de rol aldı.

Spiderman III’ün ardından 2008 yılında How to Lose Friends and Alienate People adlı sinema filminde rol alan genç oyuncu, bu filmden sonra bir süre sessizliğini korudu. Dunst’ın yakın tarihte vizyona girmesi beklenen filmlve 2011’de vizyona girecek olan Upside Down yer alıyor.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir