Mayıs 10, 2016

Beşiktaş resmen başvurdu!

Fenerbahçe’nin puan kaybı sonrası 33. haftada kendi evinde oynayacağı Osmanlıspor maçında şampiyonluğunu garantileme şansı yakalayan siyah beyazlılar, şampiyonluk kupasının stada getirilmesini talep etti. Spor Toto Süper Lig‘in bitimine 2 hafta kala en yakın rakibi Fenerbahçe‘nin 6 puan önünde yer alan Beşiktaş, şampiyonluk hazırlıklarına başladı. Siyah beyazlıların şampiyonluğunu resmi olarak ilan etmesi için bu hafta oynanacak […]

Fenerbahçe’nin puan kaybı sonrası 33. haftada kendi evinde oynayacağı Osmanlıspor maçında şampiyonluğunu garantileme şansı yakalayan siyah beyazlılar, şampiyonluk kupasının stada getirilmesini talep etti.

Spor Toto Süper Lig‘in bitimine 2 hafta kala en yakın rakibi Fenerbahçe‘nin 6 puan önünde yer alan Beşiktaş, şampiyonluk hazırlıklarına başladı.

Siyah beyazlıların şampiyonluğunu resmi olarak ilan etmesi için bu hafta oynanacak Osmanlıspor maçından 1 puan çıkarması yeterli olacak. Yönetim bu durumu göz önünde bulundurarak, şampiyonluk kupasının maç günü Vodafone Arena‘da olmasını istedi. Olası bir şampiyonluk durumunda maçın hemen ardından, taraftarının önünde kupayı kaldırmak isteyen Beşiktaş’ın talebini değerlendirmeye alan Türkiye Futbol Federasyonu, cevabını kısa süre içinde kulübe iletecek.

Beşiktaş’ın TFF’den bir diğer talebi ise 34. hafta deplasmanda oynayacakları Torku Konyaspor maçıyla ilgili oldu. Şampiyonluğun 33. hafta itibari ile kesinleşmesi durumunda son hafta maçını Vodafona Arena’da oynamak isteyen Beşiktaş, bu konuda da TFF’den cevap bekliyor.

Torku Konyaspor ile maçın İstanbul’da olması konusunda anlaşmaya varan Beşiktaş yönetimi, TFF’nin kabul etmesi durumunda son hafta maçını da taraftarlarının önünde oynayacak.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir