Mayıs 10, 2016

Can Dündar saldırısında 5 kişi adliyeye sevk edildi

Can Dündar’a adliye çıkışı silahlı saldırı düzenleyen Murat Şahin ve saldırıyla bağlantılı oldukları iddia edilen 4 kişi adliyeye sevk edildi. Soruşturmayı derinleştiren polis, 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Gazeteci Can Dündar’a silahlı saldırı soruşturmasında gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. Saldırgan Murat Şahin’in de aralarında bulunduğu 5 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler, adliyeye sevk […]

Can Dündar’a adliye çıkışı silahlı saldırı düzenleyen Murat Şahin ve saldırıyla bağlantılı oldukları iddia edilen 4 kişi adliyeye sevk edildi. Soruşturmayı derinleştiren polis, 3 kişiyi daha gözaltına aldı.

Gazeteci Can Dündar’a silahlı saldırı soruşturmasında gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

Saldırgan Murat Şahin’in de aralarında bulunduğu 5 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Murat Şahin’in ise emniyetteki ifadesinde Can Dündar’ı sevmediğini ve saldırının bireysel bir eylem olduğunu söylediği öğrenildi.

Şahin, saldırı sırasında olduğu gibi Can Dündar için “vatan haini” ifadesini kullandı.

3 KİŞİ DAHA GÖZALTINDA

Ancak saldırının bireysel bir eylem olmadığını düşünen polis, soruşturmayı derinleştirdi. Olayla ilgili bu sabah 3 kişi daha gözaltına alındı. Zanlıların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Geçen cuma günü Cumhuriyet Gazetesi Genel Yönetmeni Can Dündar’a adliye çıkışında silahlı saldırıda bulunulmuştu.

Can Dündar yara almadan atlatırken, saldırganın ateşlediği silahtan çıkan mermiler NTV muhabiri Yağız Şenkal’in hafif yaralanmasına neden olmuştu.

Saldırgan Murat Şahin’in telefon kayıtlarını inceleyen polis, olayla bağlantılı olduğu iddia edilen 4 kişiyi daha gözaltına almıştı.

Tüm şüpheliler için ek gözaltı süresi verilmişti.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir