Mayıs 11, 2016

Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar’dan “Kilis” açıklaması

Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, “Teröristlerin tamamı etkisiz hale gelinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir” dedi. Akar, Kilis’i hedef alan IŞİD’in bin 300 üyesinin öldürüldüğünü de ifade etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terörle mücadele konusunda açıklama yaptı. Orgeneral Hulusi Akar, şöyle konuştu: “Terörle mücadele harekatı, yurtiçinde ve yurtdışında asker, […]

Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayan Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, “Teröristlerin tamamı etkisiz hale gelinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir” dedi. Akar, Kilis’i hedef alan IŞİD’in bin 300 üyesinin öldürüldüğünü de ifade etti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, terörle mücadele konusunda açıklama yaptı.

Orgeneral Hulusi Akar, şöyle konuştu:

“Terörle mücadele harekatı, yurtiçinde ve yurtdışında asker, polis ve köy korucularımız tarafından omuz omuza ve kararlı bir şekilde sürdürülmektedir.

Bu yöndeki gayretlerimiz teröristlerin tamamı etkisiz hale gelinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bunu da en az zayiatla ve masum insanlara zarar vermeden yapmaya çalışmaktayız.

Benzer şekilde DAEŞ de özellikle bölgemize, genel olarak ise dünyaya tehdit teşkil eden en barbar terör örgütlerinden biridir. Bu örgütün hiçbir şekilde İslamı ve Müslümanları temsil etmesi söz konusu değildir.

Önemli şehirlerimize yönelen kanlı intihar saldırılarının yanı sıra son zamanlarda sınırdaki ilimiz Kilis, DAEŞ tarafından hedef alınmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak biz DAEŞ’i terör örgütü olarak görmekteyiz, 2013’te bu tanımlama yapılmıştır ve o günden beri de bu örgüte karşı terörist muamelesi yapmaktayız.

Bugüne kadar Suriye ve Irak’ta TSK tarafından yaklaşık bin 300 DAEŞ mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda silah, roket, mevzi, araç ve bina imha edilmiştir.”

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir