Mayıs 11, 2016

İsrail’den flaş Türkiye açıklaması

Türkiye ve İsrail arasındaki normalleşme süreci için yeni hükümetin kurulması beklenecek. Açıklama İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen’den geldi. İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen Türkiye-İsrail arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için bir sonraki görüşme için 22 Mayıs’ta yeni hükümetin kurulmasının beklenmesinin gerekeceğini söyledi. Cohen, “Nihai anlaşmaya varılması için bir veya iki tur görüşme daha yapılması gerekecek” dedi. Nisan […]

Türkiye ve İsrail arasındaki normalleşme süreci için yeni hükümetin kurulması beklenecek. Açıklama İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen’den geldi.

İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Shai Cohen Türkiye-İsrail arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için bir sonraki görüşme için 22 Mayıs’ta yeni hükümetin kurulmasının beklenmesinin gerekeceğini söyledi.

Cohen, “Nihai anlaşmaya varılması için bir veya iki tur görüşme daha yapılması gerekecek” dedi.

Nisan ayı başında yapılan açıklamada ise, mutabakat metninin nihai hale getirilmesi yönünde ilerleme sağlandığı ve anlaşmanın bir sonraki toplantıda sonuçlandırılması hususunda uzlaştığı açıklanmıştı.

Türkiye 10 Türk’ün yaşamını yitirdiği Mavi Marmara krizinin ardından ilişkilerin normalleşmesi içinİsrail’in özür dilemesi, tazminat ödemesi ve Gazze ablukasının kaldırılması talebinde bulunmuştu.

Yorumunu Gönder :

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir